Legendarny brytyjski duet klubowy, odnoszący sukcesy nieprzerwanie od 19 lat! Założyciele kultowej wytwórni Ninja Tune, pionierzy VJ-ingu, autorzy wielu multimedialnych projektów pokazywanych w prestiżowych galeriach na całym świecie.
W styczniu 2006 wydali nowy album z gościnnym udziałem Saula Williamsa, Jona Spencera, rapera Mike’a Ladda, Roberta Owensa oraz Roots Manuvy.
piątek, 13 października 2006
CHICKS ON SPEED / Niemcy
Żeńskie trio nazywane “boginiami electro”, nie ograniczają się tylko do muzyki. Tworzą nie tylko muzykę: prowadzą wytwórnie płytową Chicks on Speed Records. Robią muzykę, prowadzą sklep internetowy, wytwórnię muzyczną, projektują grafikę dla magazynów, okładki płyt i własną odzież, występują live, grają w teatrach, prowadzą show w radio a nawet piszą książki. Zakres ich działalności jest nieograniczony. Ich koncerty to swoiste performance, połączenie sztuki i muzyki.
FreeForm / UK
Jego muzyka zaliczana jest do nurtu "inteligentnej elektroniki" spod znaku wytwórni Warp. Freeform ma na swoim koncie osiem albumów, sześć singli, pojawił się również na wielu kompilacjach, obok uznanych artystów, takich jak: Brian Eno, Aphex Twin czy Stereolab. Remiksy jego utworów robili tacy artyści jak Bill Laswell, Autechre, Atom Heart i Jan Jelinek.
sobota, 14 października 2006
HOOVERPHONIC / Belgia
Uważani za spadkobierców Massive Attack i Portishead, wymykają się prostej klasyfikacji. Od trip-hopu, symbiozę elektroniki i brzmień akustycznych, po orkiestrowe aranżacje, brzmienie grupy wydaje się nieustannie rozwijać. Autorzy hitów 2Wicky (wykorzystany na soundtracku „Ukryte Pragnienia” Bertolucciego), Mad About You, Jackie Cane, You Hurt Me.
WAX TAILOR / FR
Okrzyknięty talentem na miarę DJ Shadowa, autor znakomicie przyjętego albumu Tales of the Forgotten Melodies, określonego mianem cinematic downtempo z elementami hip hopu, leader nieistniejącej hiphopowej grupy
Zapraszamy na drugą edycję debiutującego w ubiegłym roku, znakomicie przyjętego Free Form Festival
„Electro, hip hop brzmiący jak free jazz I nowy pop z Francji. Wczoraj w Fabryce Trzciny zakończył się dwudniowy festiwal Free Form Festiwal. I zakończył się sukcesem! (…) Przez 2 dni Free Form Festival przez Fabrykę Trzciny przewinęło się około półtora tysiąca osób. To bardzo dużo. Mam więc nadzieję, że odbędą się kolejne edycje imprezy. Bo coraz bardziej wymagająca publiczność w Warszawie oczekuje już nie tylko zwykłych koncertów, ale przedsięwzięć podobnych do Free Fom Festival, łączących ze sobą różne dziedziny współczesnej sztuki.
Łukasz Kamiński, Gazeta Wyborcza, 03.10.05
„Zakończony wczoraj dwudniowy Free Form Festival pokazał, jak dalece rozwój techniki zrewolucjonizował muzykę (…). Na Free form Festiwal zgodnie z nazwą panowała swoboda. Także atmosfera była niezobowiązująca – artyści mieszali się i rozmawiali z publicznością.”
Paulina Wilk, Rzeczpospolita, 10.03.05
Profil: muzyka, video art, sztuki multimedialne, współczesne kino, design
Program:zespoły live, DJs, VJs, instalacje multimedialne, pokazy filmowe, ekspozycje sztuki i designu
Termin: 12 – 13 -14 października 2006. W tym roku festiwal się będzie trwał o jeden dzień dłużej: czwartek, piątek, sobota
Miejsce: przestrzeń Centrum Artystycznego „Fabryka Trzciny” : Aula, Sala Koncertowa tzw. Denaturat, Galeria, Sala Klubowa tzw. Piec, Dziedziniec
1.A KONCEPCJA FESTIWALU
Koncepcja opiera się na organizacji 3-dniowej imprezy o charakterze festiwalowym w środowisku miejskim prezentującej nowoczesną i niezależną muzykę i sztukę. Podstawową sferą wokół której koncentrował się będzie festiwal jest współczesna muzyka z różnych gatunków, towarzyszyć jej będą inne dziedziny sztuki takie jak visual arts, multimedia, film krótko i długometrażowy, design.
Miejscem organizacji [FFF] jest Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny na warszawskiej Pradze. Nie tylko jest to obecnie wiodące miejsce kulturotwórcze i artystyczne w Warszawie, ale też posiada liczne walory architektoniczne i urbanistyczne. Sale koncertowe i klubowe, dziedziniec, galeria - doskonale nadają się na lokalizację Festiwalu, prezentującego różne dziedziny sztuki w kilku jej obliczach.
1.B MUZYKA [FFF]
Formuła festiwalu [FFF] zakłada prezentację kilku współczesnych formacji z ciekawych nurtów muzycznych jak: trip hop, down tempo, lounge music, ethno, nu jazz, nowa elektronika. Będą to występy w formatach: live / Live Act / DJ Sets. Większość z wykonawców zagranicznych dotychczas nie gościła jeszcze w Polsce. Ich występy poprzedzą polscy wykonawcy.
Gatunki muzyczne: trip hop, lounge music, ethno, electro, nu jazz, down tempo, nowa elektronika
Formuła festiwalu zakłada prezentację różnych form sztuki audio-wizualnej jak: instalacje multimedialne, pokazy filmów i animacji komputerowych oraz VideoDJing
Formy: instalacje multimedialne, pokazy animacji komputerowych oraz VJ Shows
1.D KINO [FFF]
W ramach prezentowanych form sztuk audio-wizualnych zaprezentowane zostaną filmy krótko- i długometrażowe w specjalnie powstałym na terenie imprezy kinie festiwalowym
Formy: seanse i pokazy filmowe – filmy krótko i długometrażowe,
1.E DESIGN [FFF]
Obok głównych nurtów [FFF] - muzyka i multimedia, na festiwalu zaistnieją ekspozycje
współczesnego designu: fashion design oraz sztuka użytkowa. Formy: Ekspozycje, wystawy, pokazy
Ceny biletów:
12, 13 października - 60 pln (do końca września) na jeden dzień
70 pln (od 1 października) na jeden dzień
14 października - 70 pln (do końca września)
80 pln (od 1 października)
Karnety 3 - dniowe - 150 pln (ilość ograniczona !!!)
Sprzedaż biletów od 25 września. W punktach na terenie Warszawy:
Shortcut Traffic Club, Fabryka Trzciny - (22) 619 05 13
Ogólnopolska sprzedaż i rezerwacja:
sieć sprzedaży Ticketpro : www.ticketpro.pl,
sieć Eventim www.evetim.pl oraz na www.shortcut.pl