18 października 2006 (środa)

Seal zaśpiewa w Polsce

Z wykształcenia architekt, pracował jako elektryk, próbował swych sił jako projektant skórzanej odzieży. Eksperymentował z muzyką house i bluesem, zanim stał się jednym z najpopularniejszych na Wyspach Brytyjskich wokalistą soulowym. Seal – bo o nim mowa, wkrótce opowie, a właściwie zaśpiewa o sobie sam – na pierwszym, koncercie w Polsce.

Organizatorem i gospodarzem koncertu, który odbędzie się 18 października, jest Orange, który w ten sposób chce uczcić udany rok obecności na polskim rynku.

 

W zeszłym roku wydarzeniem sezonu był koncert Stinga na warszawskim Torze Wyścigów Konnych. Imprezą na 150 000 osób Orange, w niebanalny sposób, przywitał swoich polskich użytkowników. Teraz, rok po wejściu na polski rynek, Orange przygotowuje kolejne wielkie wydarzenie muzyczne. Seal – ikona muzyki soul zagra już w październiku w Warszawie.

 

Ostatnie kilkanaście miesięcy były dla Orange wyjątkowe i w taki też, wyjątkowy sposób chcemy uczcić naszą rocznicę na polskim rynku. Koncert Seal’a to wielkie wydarzenie – mówi Iwona Kossmann, Członek Zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży PTK Centertel, operatora Orange. Orange uwielbia muzykę. To właśnie przede wszystkim z myślą o naszych klientach organizujemy koncerty największych postaci światowej estrady. Jednak nie ograniczamy naszych aktywności wyłącznie do abonentów Orange. Chcemy przybliżyć wszystkim Polakom największe gwiazdy muzyczne z całego świata. Planowane przez nas widowiska będą z całą pewnością niezapomniane. Jestem przekonana, że koncert Seala również zachwyci polską publiczność – dodaje Iwona Kossmann.

 

Koncert brytyjskiego artysty odbędzie się 18 października w warszawskiej Sali Kongresowej. Będzie to pierwszy występ Seal’a w Polsce. Już teraz na koncert zaproszeni są wszyscy klienci Orange oraz ich przyjaciele. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie będzie można zdobyć uczestnicząc w organizowanych przez Orange konkursach. Będzie można je również kupić w wybranych punktach dystrybucji biletów koncertowych.

 

Orange angażuje się w wielkie wydarzenia muzyczne współpracując z czołówką światowych artystów. Na zaproszenie Orange do Polski przyjechał już Sting, Macy Gray, Craig David i Mel C. Ogromnym wydarzeniem dla fanów muzyki był również elektryzujący występ Grace Jones. Jednak organizacja wielkich widowisk muzycznych w Polsce to nie wszystko. Jeszcze przed wakacjami zwycięzcy organizowanych w ramach Orange Mobilna Muzyka konkursów mogli udać się w podroż na koncerty swoich muzycznych idoli. Orange zabrał swoich klientów na koncert wielkiego Santany w Mediolanie oraz występ gwiazdy muzyki pop Christiny Aguilery w Paryżu.

 

Patronami medialnymi koncertu są:

TVP1, Radio Zet, wp.pl, AMS oraz wydawnictwo Axel Springer Polska (Newsweek, Oliwia, Forbes, Na Żywo, Dziewczyna, POPCORN).

 

SEAL

"Nie znoszę muzyki, która jest pełna słów "Ja", "Mam", "Jestem lepszy od ciebie"

 

Urodził się 19 lutego 1963 w Londynie. Naprawdę nazywa się Seal Henry Samuel. Wychował się w Anglii, ale jego rodzice pochodzili z Nigerii i Brazylii. Artysta uznawany jest na Wyspach za tego, który doskonale łączy w swojej twórczości elementy popu, soulu, folku, dance i rocka. Własnie dzięki tej piorunującej a zarazem łagodnej dla ucha mieszance odniósł sukces na całym świecie.

Po studiach architektonicznych w Londynie imał się różnych prac (był m.in. elektrykiem, projektantem odzieży skórzanej). Jakiś czas później zaczął śpiewać w klubach, a następnie dołączył do funkowej grupy Push. W połowie lat 80. odbył z nią trasę koncertową po Japonii. Będąc w Azji, konkretnie w Tajlandii, na jakiś czas związał się z zespołem bluesowym, a potem - już bez towarzyszenia zespołu - podróżował po Indiach.

 

Kiedy powrócił w końcu do Anglii na swojej drodze spotkał Adamskiego, uznanego producenta techno i house. Wokalista nagrał partie do piosenki "Killer", która w 1990 roku znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Niedługo po tym fakcie Seal podpisał kontrakt solowy. Niebawem wraz z Trevorem Hornem nagrał debiutancki album, zatytułowany "Seal" (1991). Już pierwszy singiel pochodzący z tej płyty - "Crazy" - zyskał uznanie zarówno w Europie jak i w USA, a krążek znalazł ponad trzy miliony nabywców na całym świecie.

 

Przez kolejne trzy lata wokalista pracował nad materiałem na drugą płytę, zatytułowaną również "Seal", która ukazała się w lecie 1994 roku. Znalazł się tam utwór "Prayer for the Dying", a przede wszystkim "Kiss From a Rose" ze ścieżki dźwiękowej filmu "Batman Forever". Dzięki tej piosence drugi album Seala zyskał status multi-platynowego i w dwa lata po premierze tylko w Stanach sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy. A wokalista został zdobywcą trzech nagród Grammy w 1996. Artysta rok zakończył sukcesem kolejnego utworu - "Fly Like An Eagle", który znalazł się na soundtracku z filmu "Space Jam".

 

Następna studyjna płyta Seala "Human Being", premierę miała w 1998 roku, jednak wbrew oczekiwaniom nie odniosła spektakularnego sukcesu.

 

Ostatnim dokonaniem studyjnym Seala jest album "Seal IV", z którego najczęściej grano oparty na dance'owym rytmie utwór "My Vision". Produkcją płyty zajął się dobry znajomy piosenkarza - Trevor Horn. Przed nagraniem albumu Seal zajęty był pracą nad kilkoma ważnymi projektami. Współpracował z francuską supergwiazdą Mylene Farmer, co zaowocowało singlem na pierwszym miejscu list przebojów we Francji. Z brytyjskim producentem Jakatta nagrał piosenkę, która doszła do pierwszego miejsca notowań w Wielkiej Brytanii oraz nagrywał z legendą gitary - Carlosem Santaną na jego album "Shaman". Seal zarejestrował także dwie piosenki do filmu "Mona Lisa Smile", w którym główną rolę gra Julia Roberts.

 

W listopadzie 2004 roku, Seal uraczył swoich fanów zestawem swoich czternastu najlepszych utworów z lat 1991-2004. Sam Seal podkreśla, że na płycie "Best 1991-2004" nie znalazły się największe przeboje, ale właśnie najlepsze utwory z jego dorobku. Wśród nich nie zabrakło takich tytułów jak: "Crazy", "Killer", "Kiss From A Rose", "Fly Like An Eagle" czy "My Vision" z Jakattą. Całość wyprodukował Trevor Horn. Na pierwszym singlu znalazł się utwór "Walk On By", cover słynnej piosenki Burta Bacharacha.

Seal znany jest ze spokojnego uosobienia. Jedyne co potrafi wyprowadzi go z równowagi i co odważnie krytykuje jest muzyka RAP i Hip Hop. W jego mniemaniu muzycy hip-hopowi niszczą własnych fanów i kulturę, przedstawiając innych ludzi w negatywnym świetle. "To smutne, kiedy widzi się w telewizji raperów, którzy traktują kobiety, jak obiekty seksualne. Smutne dlatego, że w ten sposób ci artyści niszczą własnych ziomków. W innych kulturach nigdy nie zobaczylibyście czegoś takiego. Weźmy chociażby kulturę żydowską. Ten naród również był prześladowany, tak samo, jak czarni, ale jakoś nigdy nie widzimy, żeby dokuczali własnym ludziom. My to robimy. Kiedy gramy, spoczywa na nas odpowiedzialność, za słowa, jakie wypuszczamy w świat" - powiedział piosenkarz w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu "Sister 2 Sister".

"Nie znoszę muzyki, która jest pełna słów "Ja", "Mam", "Jestem lepszy od ciebie". Gardzę taką muzyką. Z tego powodu hip-hop wydaje mi się nudny, a czasem można go znienawidzić. "Wszystko, co znasz, jest piękne" to słowa jednej z moich piosenek." - powiedział SEAL.

Prywatnie Seal jest mężem niemieckiej modelki Heidi Klum. Piosenkarz i supermodelka mają już rocznego synka Henry’ego oraz wspólnie wychowują 2-letnią córeczkę Leni z poprzedniego związku Klum. Teraz Heidi spodziewa się kolejnego dziecka, również chłopca.

 

Dyskografia:

 

1991 Seal

1994 Seal

1998 Human Being

2003 Seal IV

2004 Best: 1991-2004


ostatnia zmiana: 2006-09-04
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Randia…po polsku- drapieżna
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 11:00
A co to?
Polityka Prywatności