To już druga z kolei muzyczna podróż w świat muzyki operowej, operetkowej, filmowej, musicalowej i jazzowej w wykonaniu znanych i cenionych Artystów Sceny Narodowej,
a także najlepszych teatrów z kraju i z zagranicy, w którą to podróż będą mogli wybrać się warszawiacy już w lipcu.
Koncerty festiwalowe odbywać się bowiem będą (w co drugą niedzielę lipca i sierpnia) 9 i 23 lipca, oraz 6 i 20 sierpnia o godzinie 19.00 w II Ogrodzie Jordanowskim w Warszawie – przy ul. Odyńca 6. Gdy pada deszcz koncerty będą się odbywały – w sali koncertowej Centrum ŁOWICKA.
Podobnie jak w roku ubiegłym także i w tym roku program tego nowego na mapie kulturalnej stolicy, ale już coraz bardziej znanego i lubianego Festiwalu, zapowiada się bardzo obiecująco. Do muzycznej podróży zaproszą nas bowiem najwybitniejsi polscy śpiewacy m.in. : BOZENA ZAWISLAK – DOLNY , IWONA HOSSA , KRZYSZTOF BEDNAREK, ADAM KRUSZEWSKI, PIOTR NOWACKI, PAWEŁ SKAŁUBA, IWO ORŁOWSKI, zagoszczą na nim muzycy Krakowskiej Filharmonii- ORKIESTRA CAMERATA, oraz wybitni akompaniatorzy Dagmara Dudzińska, Ewa Szpakowska
Wakacyjny Ogród Sztuki, jest cyklem 4 koncertów organizowanym w miesiącach letnich. Cykl ten został przygotowany dla mieszkańców Warszawy i turystów z myślą
o kulturalnym ożywieniu centrum Mokotowa, w którym znajduje się najpiękniejszy w Warszawie Ogród Jordanowski, tak przecież licznie odwiedzany przez Warszawiaków. Dzięki określonemu typowi koncertów i najwyższemu poziomowi artystów, wśród których znajdują się przecież najprawdziwsze gwiazdy polskich i nie tylko polskich scen muzycznych. Organizatorzy pragną zaspokoić nie tylko najbardziej wymagające i wyrafinowane gusta melomanów, ale sprostać również oczekiwaniom turystów polskich oraz zagranicznych - odwiedzających coraz liczniej Warszawę latem.
Ta sprawdzona na całym świecie i we wszystkich największych stolicach Europy formuła koncertów, przyciąga zawsze liczne rzesze słuchaczy. Wybrzmiewają tu, bowiem w sposób niepowtarzalny wykonywane znane arie i pieśni, przeboje i hity czasów dawnych i współczesnych. Jesteśmy także pewni, że zaskoczymy niejednego melomana zarówno oryginalną obsadą koncertów, pomysłami scenicznymi, jak i samymi programami. Inicjatywą tą, po raz kolejny, pragniemy powrócić do magicznego nastroju przedwojennej Warszawy, gdzie koncerty takie były bardzo modne i w dobrym tonie, przez co wpisywały się na stałe w sferę wzbogacania polskiej kultury muzycznej i narodowej.
Poniżej opisy koncertów i programów :
9 lipca 2006 godz. 19. 00
UROCZYSTY KONCERT INAUGURACYJNY:
Bożena Zawiślak –Dolny – mezzosopran
Iwo Orłowski- tenor,
Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego
prowadzenie : Stefan Munche.
Gwiazdą pierwszego koncertu inauguracyjnego jest wybitna Polska mezzosopranistka Bożena Zawiślak – Dolny. Znana i podziwiania w Polsce i na świecie za wybitne wykonanie roli CARMEN obecnie solistka Opery Krakowskiej.
Bożena Zawiślak – Dolny jest śpiewaczką wszechstronną , z powodzeniem śpiewa w operze, w operetce i musicalu , nieobcy jest jej również repertuar oratoryjno-kantatowy, ogromny sukces przyniosły artystce również bardzo sugestywne i pełne pasji oraz niebagatelnego talentu aktorskiego wykonania słynnych songów Kurta Weilla, które zaprezentuje nam także i w tym koncercie. Towarzyszy śpiewaczce utalentowany tenor Iwo Orłowski,– śpiewak, aktor, wielu teatrów polskich i zagranicznych , obecnie związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Akompaniuje salonowa orkiestra CAMERATA złożona z muzyków Filharmonii Krakowskiej.
Na pogram złożą się m.in. takie przeboje jak : TANIEC WĘGIERSKI NR 5 JOHANNESA BRAHMSA, słynne SUMMERTIME z musicalu „ WEST SIDE STORY” GEORGE GERSHWINA , HABANERA z opery „ CARMEN „BIZETA , GRAJ CYGANIE z operetki „Hrabina Marica” EMMERICHA KALMANA , fragmenty musicalu “ My Fair Lady” FREDERICA LOEWE i wspomniane już songi KURTA WEILLA oraz przeboje ze „ Skrzypka na dachu „ , „ Księżniczki czardasza „ czy też magiczna pieśń TIME TO SAY GOODBYE FRANCESCO SARTORIEGO – Serdecznie zapraszamy na uroczystą INAGURACJE FESTIWALU.
Drugi koncert w naszym cyklu to prawdziwy Hit
23 lipca godzina 19.oo
PO RAZ PIERWSZY w tak ORYGINALNYM i PEŁNYM SKŁADZIE męskich głosów słynni śpiewacy OPERY NARODOWEJ w koncercie pt.
„ TAKI MĘSKI WIECZÓR …”
Krzysztof Bednarek – tenor,
Adam Kruszewski – baryton,
Piotr Nowacki- bas
jedyna kobieta na scenie : Ewa Szpakowska- akompaniament
prowadzenie - Iwo Orłowski
Jesteśmy pierwszym Festiwalem w Polsce na którym zaprezentowane zostanie w jednym koncercie całe tak niezwykłe piękno wszystkich rodzajów męskich głosów jednocześnie, tylko i wyłącznie męskich. Ci znani Śpiewacy OPERY NARODOWEJ zaprezentują nam jak bardzo niezwykłym może być spotkanie z tak silnymi, dramatycznymi
i pięknymi męskimi głosami . Albowiem przecież to właśnie oni w operach, i operetkach, w musicalach i pieśniach są owymi romantycznymi kochankami, słodkimi draniami, prawdziwymi łotrami, bohaterami z krwi i kości, czasem bardziej prawdziwymi niż my sami. A samych wykonawców chyba nawet nie trzeba przedstawiać, znają ich bowiem wszyscy
z ich wspaniałych ról na deskach Opery Narodowej , ale także wiedeńskiej Kammeroper, scen operowych Korei Południowej , RPA i Japonii , czy europejskich choćby tak słynnych jak : Opera Bastille, Teatro La Fenice, Mediolańska La Scala , Królewski Teatr de la Monnaie w Brukseli i wielu innych słynnych scen i sal koncertowych, gdzie ARTYSCI ci śpiewali i koncertowali.
Koncert poprowadzi IWO ORŁOWSKI, prezentując się publiczności tym razem Gospodarza Wieczoru.
Na program złożą się znane i lubiane arie , jak m.in. prawdziwe dzieła i wielkie przeboje z oper polskich, jak m.in. ARIA JANKA Z OPERY „ JANEK” W. Żeleńskiego, ARIA STANISŁAWA Z OPERY „ VERRBUM NOBILE„ S. Moniuszki, arie z oper „ HALKA i ” STRASZNY DWOR” słynne arie z„ EUGENIUSZA ONIEGINA" Piotra Czajkowskiego , „TRAVIATY „ G.VERDIEGO i z dzieł G.ROSSINIEGO, czeka nas też brawurowe wykonanie wspaniałego duetu z opery DON PASQUALE Donizzetiego oraz z opery „ LA BOHEME” Giacomo Pucciniego, nie zabraknie też operetki z takim przebojem na czele jak "TWOIM JEST SERCE ME" z " KRAINY UŚMIECHU , „ pieśni GRANADA" czy „ DZIADA I BABY „ a wszystko to dla BRUNETEK i BLONDYNEK i nie tylko Proszę zatem przygotować się na niespodzianki , zarówno ze strony wykonawców , jak i samego obrazu koncertu. mogą pojawić się niespodzianki, które zaskoczą niejednego melomana i słuchacza…bo wszystko zależy od Państwa.
6 sierpnia godz. 19.00
IWO ORŁOWSKI I PRZYJACIELE
Wykonawcami koncertu będą :
Jeanette Bożałek (sopran), Marta Poliszot ( sopran),
Mateusz Zajdel ( tenor ) i Iwo Orłowski ( tenor ) ,
a akompaniować, i nie tylko, będzie trio muzyczne w składzie:
Magdalena Brzezińska-fortepian,
Albin Brzeziński-gitara klasyczna,
Waldemar Zybała-akordeon
prowadzenie : Stefan Munche
IWO ORŁOWSKI I PRZYJACIELE- Artysta zaprosił do wspólnego koncertowania młodych, utalentowanych, ale już dobrze znanych artystów młodszego pokolenia. Organizatorzy i Artyści przygotowali dla Państwa show, pełen pięknych arii, pieśni, przebojów musicalowych, tak lubianych przez publiczność, a wszystko ozdobione grą trio muzycznego: akordeon, fortepian, gitara. Wykonawcami koncertu będą : Z. Bożałek (sopran - TW Warszawa), M. Poliszot (sopran- solistka OPERY KRAKOWSKIEJ), M. Zajder (tenor- zdobywca m.in. II miejsca na Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej)
20 sierpnia godz. 19.00
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
i wspaniały duet.
IWONA HOSSA – sopran
PAWEŁ SKAŁUBA- tenor
Dagmara Dudzińska- akompaniament
Koncert poprowadzi – Stefan Munche
Tych dwoje wykonawców nie wymaga żadnej dodatkowej rekomendacji; IWONA HOSSA to zdobywczyni m.in. Grand Prix i Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marii Callas w Atenach. Stypendystka Ministra Kultury. Występowała m.in. na słynnych festiwalach operowych w Carcassonne we Francji i Wexford Opera Festival w Irlandii. Jest finalistką Międzynarodowego Konkuru Wokalnego "Orfeo 2000" w Hanowerze. W roku 2000 wzięła także udział w Festiwalu Rossiniowskim w Pesaro (Włochy).Obecnie także solista OPERY NARORODOWEJ i Laureatka nagrody im. Andrzeja Hiolskiego.
PAWEŁ SKAŁUBA to jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został, jako jedyny Polak, finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo
w Paryżu. Zdobywcą pierwszej nagrody na IV Międzynarodowym Turnieju Tenorów
w Szczecinie. Miał zaszczyt wystąpić w Watykanie w Bazylice Świętego Piotra, w obecności Papieża Jana Pawła II. Gościł na wielu festiwalach muzycznych w Polsce jak i w całej Europie, koncertował także w Kanadzie (Missisaga Living Arts Centre) i USA (Chicago Symphony Center).
Mecenat:
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
ORGANIZATORZY:
CENTRUM ŁOWICKA
STOWARZYSZENIE SCENA 96
Współpraca: M-Art