NEWSY Warszawa
i mazowieckie

Warsaw Latin Convention

Dział: Warszawa

„Przede wszystkim pasja”- tylko tak, w kilku słowach, można wytłumaczyć, dlaczego grupka studentów zamiast szykować się na piątkowe imprezy, woli planować kolejne wydarzenia dla jednej z najprężniej działających organizacji naukowych. Mowa tutaj o Warsaw Latin Convention, która ma zaledwie 3 lata, a już może pochwalić się współpracą z największymi.

Inicjatywa studentów stara się przybliżyć tematykę Ameryki Łacińskiej na wielu płaszczyznach. Spotkania z ambasadorami m.in. Chile czy Urugwaju pozwalają nie tylko dowiedzieć się więcej o tamtejszej kulturze czy zwyczajach, ale i nauczyć się kindersztuby potrzebnej w świecie dyplomacji. Takie wydarzenia jak m.in. warsztaty legal spanish, dostępne dla wszystkich chętnych (nie tylko studentów!), dają szansę podniesienia swoich kompetencji językowych w dziedzinie hiszpańskiego prawniczego. Największe kancelarie, mające swoje siedziby również w Ameryce Łacińskiej, współpracują z nami, organizując prelekcje, których zadaniem jest przedstawienie specyfiki pracy na obu tych rynkach.

Projekt, który w tym roku WLC współorganizuje nosi nazwę „Polskie korzenie” i skierowany jest do osób posiadających polskie korzenie, a mieszkających na stałe w Argentynie. Jak udało się ustalić, na dzień dzisiejszy jest ich około 400 tysięcy. W lipcu 2019 roku planowany jest przyjazd około 60 osób do Warszawy, podczas którego będziemy chcieli zaprezentować nie tylko piękno stolicy, ale i przybliżyć przybyłym polską kulturę i tradycję oraz przede wszystkim, tak ważną, historię. Ponadto dla Argentyńczyków zorganizowane zostaną spotkania o tematyce prawniczej oraz ekonomicznej. Co najważniejsze, ich przyjazd będzie zainagurowany spotkaniem w Ambasadzie Argentyny w Polsce.

W WLC wierzymy, że tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie dojść do celu, a Polska może stać się ważnym partnerem krajów Ameryki Łacińskiej, o ile tylko zainwestujemy swój czas, aby zrozumieć lepiej zasady kierujące tym regionem.


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-06 10:49:12
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
Atticus_dorosli_220.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
boks.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 07
 
Polityka Prywatności