Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych - studia podyplomowe na WNE UW

logo poziom_300

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na 29 edycję studiów podyplomowych Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych.

Cel Studiów

Letnia Szkoła powstała w celu edukacji aktuariuszy na potrzeby polskiego (a także innych krajów naszego regionu) rynku ubezpieczeniowego. Do roku 2002 Szkoła oferowała program edukacji podstawowej, obliczonej na wykształcenie osób pragnących zdobyć zawód aktuariusza.

W roku 2003 cele uległy zmianie, i do chwili obecnej Szkoła realizuje zadanie kształcenia ustawicznego, rozwijającego i aktualizującego wiedzę osób już pełniących ten zawód.

Adresaci Studiów

Oferta Szkoły kierowana jest do osób pracujących w zawodzie aktuariusza posiadających państwową licencję, lub zmierzających do jej uzyskania, posiadających już podstawową wiedzę aktuarialną, zdobytą czy to w ciągu poprzednich edycji Szkoły, czy też gdziekolwiek indziej. Praktycznie dotyczy to głównie osób pracujących w firmach ubezpieczeniowych, instytucjach nadzoru ubezpieczeniowego, oraz firmach konsultingowych i audytorskich.

Efekty kształcenia

Efektem kształcenia jest wiedza słuchaczy na temat nowych i bardziej zaawansowanych technik aktuarialnych, pojawiających się w naukach aktuarialnych czy to w wyniku ogólnego postępu matematyki stosowanej w zarządzaniu ryzykiem, czy też w wyniku wyzwań płynących z praktyki gospodarczej w sektorze ubezpieczeniowym. Poza wiedzą zajęcia (jedne w mniejszym, drugie w większym stopniu) nakierowane są na nabycie praktycznych umiejętności związanych ze stosowaniem technik matematycznych w okolicznościach kształtowanych przez specyfikę poszczególnych ubezpieczeń, ogólną sytuację gospodarczą, oraz dostępne dane.

Wymagania

Warunki uczestnictwa
W wykładach LSNA mogą uczestniczyć osoby zatrudnione w działach aktuarialnych, statystycznych lub analitycznych firm ubezpieczeniowych i instytucji ubezpieczeniowych i emerytalnych, lub posiadające przynajmniej podstawowe wykształcenie aktuarialne (dobre podstawy matematyki) - pragnące uzyskać wiedzę specjalistyczną wymaganą w firmach ubezpieczeniowych. Zapraszamy również wykładowców akademickich zainteresowanych naukami aktuarialnymi.

Program 29 edycji LSNA


data ostatniej modyfikacji: 2019-03-28 13:57:23
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
Atticus_dorosli_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
ASzWoj_rekrutacja.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
nowe_media_220x300.jpg
WSIiZ_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Łukasz Grabarz
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności