NEWSY Warszawa
i mazowieckie

Czołowe miejsca dla Collegium Civitas w Rankingu Perspektyw

Socjologia i Stosunki międzynarodowe prowadzone w Collegium Civitas znalazły się na 1 miejscu wśród uczelni niepublicznych w Rankingu Perspektyw. Ponadto uczelnia zajęła 3 miejsce w kategorii umiędzynarodowienie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Collegium Civitas nie ma sobie równych wśród uczelni niepublicznych w prowadzeniu studiów na kierunkach: socjologia i stosunki międzynarodowe, które znalazły się na 1 miejscu.

W kategorii umiędzynarodowienia Collegium Civitas utrzymało swoją wysoką pozycję - 3 miejsce wśród wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Wysoką pozycję w tym obszarze zapewnia naszej Uczelni duża liczba wykładowców z renomowanych uniwersytetów światowych, wymiana studencka z uniwersytetami z całego świata oraz bogata oferta studiów w języku angielskim, ciesząca się popularnością wśród studentów polskich i zagranicznych. Collegium Civitas realizuje także programy podwójnych dyplomów w ramach współpracy z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych i Anglia Ruskin University w Cambridge.

W rankingu ogólnym CC uplasowało się na 7 miejscu w kategorii Niepublicznych Uczelni Magisterskich. Kryteria uwzględniały przede wszystkim prestiż Uczelni, innowacyjność, potencjał naukowy, funkcjonowanie absolwentów na rynku pracy.

W stosunku do roku ubiegłego Collegium Civitas poprawiło swój wynik w dziewięciu kategoriach: ekonomiczne losy absolwentów, uprawnienia doktorskie, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, pozyskiwanie środków z programów UE, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania, programy studiów prowadzone w j. obcych, studiujący w językach obcych i wielokulturowość środowiska studenckiego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-08 10:05:43
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
Instytut_Austriacki_220.jpg
Archibald_220.gif
BezplatnyTest_220.gif
boks_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
boks_220_pl.gif
WIT_220.png
SWPS_220_uni.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności