Najprostsze skojarzenia z kierunkiem turystyka i rekreacja? Organizacja podróży – powiedzą niektórzy. Praca w ośrodkach sportowych – według innych. To wszystko prawda. Jednak w te studia wpisuje się także coraz bardziej nabierająca na znaczeniu dziedzina turystyki biznesowej.
Sposób na połączenie turystyki z biznesem znaleźli studenci Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Działają w "2B" Kole Naukowym Turystyki Biznesowej, zrzeszającym osoby zainteresowane tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej.
- Każdego roku nasze koło realizuje kilkanaście projektów związanych z branżą spotkań: organizacja konferencji, uczestnictwo w imprezach targowych, publikacje naukowe, regularne spotkania z profesjonalistami - menedżerami hoteli, prezesami zarządów największych biur turystycznych, specjalistami z dziedziny szkoleń biznesowych - podkreśla Agata Macherska, przewodnicząca koła 2B. - Działamy aktywnie, promując turystykę biznesową w Polsce i za granicą. Członkowie naszego koła są laureatami wielu branżowych nagród i stypendiów, co daje nam możliwość uczestnictwa w konferencjach i eventach także o międzynarodowym formacie, np. w Szwajcarii, Turcji, Las Vegas czy Minneapolis. To wszystko pozwala nam na integrację ze środowiskiem, do którego każdy z nas chciałby dołączyć po studiach - podsumowuje Macherska.
Branża spotkań to jedno. W Szkole Głównej Turystyce i Rekreacji studenci mogą także wybierać specjalności m.in. w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, turystyki w rozwoju lokalnym i regionalnym, organizacji i zarządzania w hotelarstwie i gastronomii. Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia.
W SGTiR mamy praktyczne podejście do prac dyplomowych, praktycy pracują na przykładach z własnych firm m.in. podczas zajęć z organizacji wydarzeń biznesowych czy podróży motywacyjnych, program tworzony jest wspólnie z instytucjami biznesu - podsumowuje dr Krzysztof Celuch, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie.
Uczelnia współpracuje również z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, Polską Izbą Turystyki, Orbisem czy MeetingPlanner.pl. Partnerzy biznesowi SGTiR przygotowują programy specjalności, prowadzą zajęcia. Zapraszają także studentów do udziału w praktykach i stażach.
malowniczym jeziorem Święcajty studenci przygotowują się do organizowania i prowadzenia wydarzeń turystycznych i rekreacyjnych.
Rekrutacja w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie trwa do 30 września 2014 r. Więcej: www.sgtir.edu.pl.