„W okresie 23 lat istnienia 19 uczelni niepublicznych (na 297), czyli 6,4 proc., osiągnęło status uczelni akademickich. A potem… nie osiadły na laurach” – czytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika „Perspektywy”. Wśród opisanych najlepszych uczelni niepublicznych jest Wyższa Szkoła Nauk Społecznych PEDAGOGIUM.
"W okresie 23 lat istnienia 19 uczelni niepublicznych (na 297), czyli 6,4 proc., osiągnęło status uczelni akademickich. A potem… nie osiadły na laurach" - czytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika "Perspektywy".
Wśród opisanych w artykule red. Lidii Jastrzębskiej najlepszych uczelni niepublicznych jest PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, która uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych i społecznych uzyskała w 2012 roku.
"Uznaliśmy, że placówka akademicka nie może ograniczać się tylko do jednej wąskiej specjalizacji i prowadzić tylko dydaktykę. Dlatego szczególną rolę odgrywają obecnie w naszej uczelni badania naukowe zorientowane na interdyscyplinarną problematykę profilaktyki społecznej i resocjalizacji w metodologicznym ujęciu nauk pedagogicznych i społecznych" - czytamy w artykule wypowiedź prof. Marka Konopczyńskiego, Rektora PEDAGOGIUM WSNS.
Jak zauważa autorka tekstu w "Perspektywach", jako jedyna uczelnia w Polsce PEDAGOGIUM wprowadza w życie ideę "twórczej resocjalizacji" , w której kładzie się nacisk na szukanie i wydobywanie pozytywnych potencjałów w każdym człowieku. "Studenci uczestniczą w uczelnianym projekcie Scena Pedagogium, pracują z bezdomnymi, którzy pod okiem kadry grają w spektaklach teatralnych" - pisze red. Jastrzębska. Zdaniem Rektora "taka autorska, twórcza i silna badawczo uczelnia ma swoje miejsce w przestrzeni edukacyjnej, co pozwala na optymizm, nawet w czasach rosnącej konkurencji na rynku edukacji wyższej" - czytamy w artykule.