Polska Izba Turystyki i Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji nawiązały w czerwcu 2014 r. ścisłą współpracę. Razem podejmą działania na rzecz przemysłu turystycznego w naszym kraju i ochrony interesów branży. PIT objęła także partnerstwo merytoryczne nad specjalnością organizacja i obsługa ruchu turystycznego w SGTiR.
Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego. Jej prawie 25-letnia działalność to okres skutecznych starań o nowy kształt biznesu turystycznego w Polsce. Natomiast Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji przygotowuje absolwentów do kierowania, tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi.
Polska Izba Turystyki zabiega na forum międzynarodowym i w Polsce o to, by turystyka była traktowana jako istotny dla budżetu państwa sektor gospodarki. Stawiamy również na przyszłość. Nasza współpraca z SGTiR to przede wszystkim projekty branżowe, do których zapraszamy przyszłych liderów - podsumowuje sekretarz generalny PIT Tomasz Rosset.
Wśród najważniejszych celów współpracy SGTiR i PIT można wymienić partnerstwo przy specjalności Obsługa ruchu turystycznego na kierunku turystyka i rekreacja.
- Studenci zarówno na studiach I i II stopnia będą uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez praktyków, wezmą udział w projektach biznesowych oraz stażach i praktykach w firmach zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki - podkreśla
dr Krzysztof Celuch, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji.
Sekretarz generalny PIT został także zaproszony do rady biznesu powołanej w SGTiR, koordynującej współpracę z biznesem.
SGTiR i PIT organizują również wspólnie certyfikację Travelife - suistanability in tourism, dzięki której przyszli liderzy turystyki zdobywają dodatkowe uprawnienia
w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.
Więcej na temat uczelni: www.sgtir.edu.pl.
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji to nowoczesna uczelnia biznesowa, przygotowująca absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru specjalności m.in. w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, turystyki biznesowej, turystyki w rozwoju lokalnym i regionalnym, organizacji i zarządzania wydarzeniami biznesowymi czy organizacji i zarządzania w hotelarstwie i gastronomii.
Uczelnia aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy o turystyce i rekreacji, realizując projekty badawcze oraz organizując liczne konferencje i seminaria.
SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Europejską Akademią Sztuk tworzy Grupę Uczelni Vistula. Więcej informacji: www.sgtir.edu.pl.