Dobiegła końca rekrutacja na studia stacjonarne licencjackie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W nadchodzącym roku akademickim uczelnia zaoferowała maturzystom 1093 miejsca na studiach stacjonarnych w języku polskim.
Lepiej przygotowani maturzyści, więcej zarejestrowanych kandydatów, nie spada zainteresowanie studiami płatnymi, wzrasta liczba przyjętych z dyplomem Matury Międzynarodowej - takie wnioski płyną z zakończonej rekrutacji.
Równolegle prowadzona jest rekrutacja na studia odpłatne:
anglojęzyczne oraz studia niestacjonarne
(sobotnio-niedzielne i popołudniowe).
Liczba kandydatów, którzy zarejestrowali się na studia I stopnia była w tym roku wyższa niż w roku ubiegłym. Poprzez system informatyczny aplikowało 3736 osób, natomiast w ubiegłym roku w momencie, kiedy zamknięta została możliwość rejestracji, było 3360 kandydatów.
Na liście przyjętych znalazło się 11 osób, które uzyskały
najwyższy możliwy wynik w postępowaniu rekrutacyjnym – 333 pkt. zgodnie z
kryteriami wymaganymi przez SGH. Wśród nich jest pięcioro studentów zza granicy
– z Białorusi, Ukrainy i Uzbekistanu. Spośród pozostałych osób – dwoje jest absolwentami
warszawskich liceów, inni ukończyli licea w Gdyni, Lublinie, Poznaniu i
Stalowej Woli.
SGH jest również popularna wśród Olimpijczyków – w ostatnich latach zainteresowanie tej wymagającej grupy kandydatów utrzymuje się na poziomie kilkudziesięciu osób, wśród nich 1/3 pochodzi z Warszawy, natomiast większość z różnych regionów Polski.
Nastąpił wzrost zainteresowania kandydatów studiami licencjackimi niestacjonarnymi. Wprawdzie dopiero zakończył się pierwszy etap rekrutacji. Kolejny ma rozpocząć się 12 sierpnia.
Wzrosła również liczba kandydatów oraz osób przyjętych z Maturą Międzynarodową – International Baccalaureate (liczba przyjętych wzrosła do 44 osób).
Struktura płci kandydatów do SGH jest niezmiennie wyrównana, jednak aktualnie wśród przyjętych na studia licencjackie delikatnie przeważają kobiety (52%).