Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie zaprasza na studia na praktycznych kierunkach inżynierskich gospodarka przestrzenna i ochrona środowiska.
Gospodarka przestrzenna to działalność mająca doprowadzić do racjonalnego wykorzystania przestrzeni w zakresie zgodnym z potrzebami społeczeństwa. Jej celem jest ochrona określonych wartości przestrzeni oraz racjonalne ich kształtowanie poprzez stymulowanie procesów gospodarczych.
Działania ochronne obejmują dążenie do zachowania równowagi pomiędzy elementami naturalnymi środowiska, a szeroko rozumianymi wytworami działalności ludzkiej (tj. cywilizacją, np. układem osadniczym, infrastrukturą, obiektami gospodarczymi). Kształtowanie przestrzeni to działania przekształceniowe, związane z nowymi kierunkami rozwoju społeczno-gospodarczego (obejmują również przywracanie wartości naturalnych środowiska).
CEL KSZTAŁCENIA
Podstawowym celem nauczania na kierunku Gospodarka przestrzenna jest wykształcenie nowoczesnego absolwenta przygotowanego do podjęcia wyzwań i zadań spoczywających na planiście przestrzennym.
W związku z powyższym zakres wykładanych przedmiotów jest ściśle dostosowany do wykształcenie menedżera w dziedzinie planowania i zarządzania przestrzenią w uwarunkowaniach gospodarki wolnorynkowej.
PERSPEKTYWY I UMIEJĘTNOŚCI ABSOLWENTA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ
Absolwent kierunku (perspektywy na rynku pracy)
CEL KSZTAŁCENIA
Podstawowym celem na kierunku Ochrona Środowiska jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów do planowania, organizowania i kontrolowania działalności w zakresie kształtowania i ochrony środowiska zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
PERSPEKTYWY I UMIEJĘTNOŚCI ABSOLWENTA OCHRONY ŚRODOWISKA
Absolwent kierunku (perspektywy na rynku pracy) może być zatrudniony w następujących placówkach: