Przedłużono zapisy na podyplomowe studia fizyki z astronomią na UW

Dział: Studia, Warszawa

Do połowy lutego 2010 roku zostały przedłużone zapisy na Studia Podyplomowe Fizyki z Astronomią, organizowane przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Osoby, które zgłosiły się w pierwszym terminie (do 7 grudnia) zostały przyjęte – informuje wydziałowa strona internetowa. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 16 lutego 2010.

Studia są płatne, trwają trzy semestry, są przeznaczone dla osób legitymujących się dyplomem magisterskim studiów wyższych na kierunkach o pokrewnych programach. W ramach 380-godzinnego programu zajęć stacjonarnych będą się odbywać ilustrowane doświadczeniami wykłady, ćwiczenia i warsztaty oraz zajęcia laboratoryjne m.in. z mechaniki, elektryczności i magnetyzmu, termodynamiki, fizyki subatomowej, dydaktyki fizyki, astronomii i astrofizyki z elementami dydaktyki.

 Nasze Studia Podyplomowe – mówi ich kierownik dr hab. Andrzej Witowski - mają już ponad 20 lat. Przechodziły różne koleje losu. Najbardziej efektywne były w ramach konsorcjum uczelni, które otrzymały zamówienie MEN finansowane z funduszy EFS i MEN (lata 2005-2008). Wtedy w dwóch edycjach przeszkoliliśmy około 130 osób.

 Na nową, obecną edycję zgłosiło się prawie 20 osób. Dysponujemy co najmniej 30 miejscami, a wiec bez problemu możemy przyjąć jeszcze 10 osób – dodaje dr Witowski. Jeśli byłoby więcej chętnych to też damy radę ich przeszkolić, zmieniając nieco realizację programu - zapewnia.

 Jak dodaje, elementem decydującym o liczbie uczestników jest pracownia dydaktyki fizyki, odbywająca się w 3 semestrze. Zwykle do tego semestru dociera około 80 proc. osób rozpoczynających studia.

 Dotąd studia te ukończyło około 500 osób. Dr Witowski wyjaśnia, że ramowy program na rok 2010 jest taki sam, jak edycji studiów, która właśnie się kończy. Różnią się szczegółami. Na przykład w każdej edycji zmianie ulega część  tematów poruszanych w ramach seminariów z „fizyki współczesnej”.

 W ostatnich edycjach staramy się też utrzymać tematy związane z energetyką jądrową w związku z rządowymi planami powrotu do idei budowy polskiej elektrowni jądrowej – zaznacza kierownik studiów.   PAP – Nauka w Polsce

ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności