Konferencja poświęcona prof. Hirszfeldowi na warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Dział: Warszawa

O profesorze Ludwiku Hirszfeldzie jako uczonym, lekarzu, humaniście i patriocie oraz o wartościach jego dzieł będą rozmawiać 17 marca uczestnicy konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Spotkanie zorganizowano z okazji 55. rocznicy śmierci uczonego.

Ludwik Hirszfeld, jeden z najsłynniejszych polskich uczonych, urodził się w 1884 roku w Warszawie. Był lekarzem mikrobiologiem, immunologiem i serologiem, członkiem i współorganizatorem Polskiej Akademii Nauk. W latach 1907-1911 pracował w Instytucie Badania Raka w Heidelbergu, gdzie wraz z niemieckim lekarzem Emilem van Dungernem, stworzył podstawy nauki o grupach krwi (odkrył mechanizmy dziedziczenia grup krwi) i wprowadził ich oznaczanie (A, B, AB, 0), uznane później na całym świecie. Zmarł 7 marca 1954 r. we Wrocławiu.

Podczas konferencji "Prof. Ludwik Hirszfeld - wybitny uczony, lekarz, humanista i patriota - w 55 rocznicę śmierci", referaty wygłoszą m.in. profesorowie: Kazimierz Madaliński, Zofia Wolska, Andrzej Górski, Halina Seyfriedowa, Roman Mycielski i Marek Niemiałtowski.

Organizatorem spotkania jest Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej. Pap - nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności