Muzeum POLIN zaprasza studentów do dwóch programów edukacyjnych

Dział: Warszawa

Tego lata studenci kierunków humanistycznych mogą wziąć udział w rekrutacji do dwóch programów edukacyjnych realizowanych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pierwszym z nich jest wymiana ze studentami z Izraela, drugi – to warsztaty ze studentami z Izraela i Niemiec. Rekrutacja do obu trwa do 31 maja 2015.

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży

Co roku w okresie letnim Izraelczycy spotykają się z polskimi uczestnikami projektu podczas twórczych działań. Przez dwa tygodnie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN uczestnicy realizują projekty edukacyjno-artystyczne oraz poznają historię swoich narodów i kultur. Następnym etapem projektu jest wyjazd polskich uczestników na wymianę studencką na Uniwersytet w Tel Awiwie. Bogata oferta edukacyjna uniwersytetu pozwala na wybranie przedmiotów ukierunkowanych według indywidualnych zainteresowań. Studenci mają również możliwość uczestnictwa w kursie języka hebrajskiego.

W tegorocznej edycji programu uczestnicy będą poznawać oraz poddawać krytycznej analizie wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wezmą udział w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz warsztatach multimedialnych, podczas których będą realizować projekty związane z Muzeum. - mówi Anna Majewska, koordynatorka projektu.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 maja 2015 roku. Więcej informacji oraz dokumenty aplikacyjne można znaleźć na stronie poświęconej programowi wymian: www.polin.pl/piye.

POLIN Meeting Point - Summer Education School

Jest to program realizowany w ramach Funduszu Edukacyjnego Fundacji Rodziny Nissenbaumów i przeznaczony dla studentów z Polski, Izraela i Niemiec. Jego celem jest budowanie międzykulturowego dialogu poprzez edukację i sztukę. Temat przewodni tegorocznej edycji POLIN Meeting Point to: koniec II wojny światowej - historia i pamięć.

W ramach projektu odbywać się będą warsztaty, wykłady, dyskusje dotyczące różnorodnych narracji historycznych, opowieści indywidualnych, pamięci społecznych, wypowiedzi artystycznych dotyczących końca II wojny światowej oraz medialnych przekazów o sposobach jego upamiętniania. Zagadnieniom tym będziemy przyglądać się z trzech perspektyw: polskiej, izraelskiej (żydowskiej) i niemieckiej. - mówi Magda Dopieralska, koordynatorka projektu.

Uzupełnieniem części seminaryjnej będzie realizacja projektu artystycznego w międzynarodowym zespole. Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty transportu oraz pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 maja 2015 roku. Więcej informacji oraz dokumenty aplikacyjne można znaleźć na stronie poświęconej POLIN Meeting Point: www.polin.pl/pmp.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:08:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności