16 lipca 2026 (czwartek), godz. 19:00

GARBUS

GARBUS
GARBUS

Miejsce: Teatr Druga Strefa - PRZESTRZEŃ 71
Warszawa, ul. Zygmunta Modzelewskiego 71, 02-679, Warszawa

Kup bilet

Cena biletu: 70 PLN

8. edycja przeglądu #PolkiRobiąTeatr #PolacyRobiąTeatr


Teatr Druga Strefa jest jedynym teatrem w Polsce, który od 2018 roku cyklicznie prezentuje spektakle teatrów tworzonych przez polskie artystki i polskich artystów mieszkających na stałe poza Polską. „Garbus” otwiera 8. edycję tego przeglądu – cyklu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr.



Komedianci – Polska Grupa Teatralna przy Stowarzyszeniu APGEF w Paryżu – wracają na naszą scenę z nowym spektaklem na podstawie sztuki Sławomira Mrożka. Grupa występuje na przeglądzie od jego pierwszej edycji i jest dobrze znana warszawskiej publiczności.


Groteskowy pensjonat, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Wpływowi Baron i Baronowa, którzy zdają się sprawować kontrolę nad całością wydarzeń. Podwojone, anonimowe Onki i Onkowe. Tajemniczy Student i jeszcze bardziej tajemniczy Nieznajomy. I tytułowy Garbus – właściciel pensjonatu. Kto kogo gra przed kim? Kto manipuluje, a kto jest manipulowany? Kto pociąga za sznurki?


Poprzez śmiech i absurd „Garbus” stawia wciąż aktualne pytania o tolerancję, strach przed tym, co inne, akceptację tego, co nieznane, oraz o mechanizmy manipulacji i gry z drugim człowiekiem.


Napisany w 1975 roku tekst Mrożka doczekał się niewielu inscenizacji. Dziś, w świecie dezinformacji, technologii internetowych i mediów społecznościowych, nabiera nowych znaczeń. Kim jest tytułowy Garbus? Czy jego odmienność dostrzega również publiczność? Czy wszystko dzieje się jedynie w jego głowie? A może to właśnie on jest kreatorem wszystkich zdarzeń – i czego on właściwie od nas chce?


Spektakl powstał w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez Maję Saraczyńską – doktor teatrologii, aktorkę, reżyserkę i pedagożkę teatru, uhonorowaną w 2024 roku tytułem Wybitnej Polki we Francji w dziedzinie kultury. Grupa Komedianci działa przy paryskim Stowarzyszeniu APGEF od 2013 roku i jest jednym z ambasadorów polskiej kultury we Francji.


Autor: Sławomir Mrożek

Reżyseria i adaptacja: Maja Saraczyńska

Występują: Karolina Kozłowski, Radek Łysik, Rafał Michałowski, Julia Miłek, Barbara Szpakowska, Ewa Szpakowska, Wioletta Tylutki, Anna Wnękowicz, Jolanta Zajkowska

Muzyka na żywo: Paloma Fayet, Liza Kaliada


Zadanie dofinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2026 roku.


Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje m.st. Warszawa w ramach realizacji zadania publicznego „PRZESTRZEŃ 71 – WYDARZENIA, PARTYCYPACJA, SPOŁECZNOŚĆ 2026-2028 #bliskoczłowieka”.

Kup bilet

Cena biletu: 70 PLN


opublikowano: 2026-06-06
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
17 czerwca 2026 (środa), godz. 09:00
Joga w Instytucie
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:00
#kopciuszek
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:00
Masz coś w zębach
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:00
W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
17 czerwca 2026 (środa), godz. 10:30
Wagon Zagadek | Wystawa interaktywna
17 czerwca 2026 (środa), godz. 12:00
Katedralne Koncerty Organowe oraz zwiedzanie podziemi
17 czerwca 2026 (środa), godz. 16:30
Warsaw Music Festival pres. Black Eyed Peas
17 czerwca 2026 (środa), godz. 18:00
Wartość sentymentalna
17 czerwca 2026 (środa), godz. 18:15
Erupcja
17 czerwca 2026 (środa), godz. 18:30
Justyna Galant - Koncert chopinowski / Chopin concert
17 czerwca 2026 (środa), godz. 19:00
AleGRANDA!
Polityka Prywatności