11 marca 2026 (środa), godz. 19:30
(Archiwum)

Czarna komedia

Czarna komedia
Czarna komedia

Miejsce: Teatr Kamienica
Warszawa, aleja Solidarności 93, Warszawa

Kup bilet

Cena biletu: 119 PLN

Jacek Lenartowicz, Jacek Kopczyński, Marieta Żukowska, Marta Wierzbicka, Mateusz Damięcki , Piotr Zelt, Sebastian Konrad, Tomasz Sapryk , Albert Osik, Andżelika Piechowiak, Piotr Ligienza, Milena Staszuk, Elżbieta Jarosik, Anna Maria Jarosik, Władysław Grzywna, Michał Rolnicki, Wojciech Majchrzak

“Czarna komedia” Petera Schaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie, jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść - groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem - niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej - uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

UWAGA! W spektaklu wykorzystywane jest oświetlenie stroboskopowe.

Kup bilet

Cena biletu: 119 PLN


opublikowano: 2026-03-11
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 10:00
Dreams
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 10:00
Królowa śniegu
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 13:00
Dreams
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 17:30
Znaki Pana Śliwki | Pokaz przedpremierowy
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 17:40
Bałtyk
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Pomoc domowa
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Słoneczna linia
23 marca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
SWING CLUB: Love is
Polityka Prywatności