28 sierpnia 2025 (czwartek), godz. 20:30
(Archiwum)

Koncert MANIUCHY BIKONT: „PORZĄDKI” – promocja najnowszej płyty | FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ WARSZAWA SINGERA 2025

Miejsce: Teatr Żydowski
Warszawa, {}

Kup bilet

Cena biletu Normalny: 76 PLN

FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ WARSZAWA SINGERA 2025


Autor tekstów: Marcin Wicha, kompozycje: Maniucha Bikont

Wystąpią: 

Maniucha Bikont (śpiew, baraban), Szczepan Pospieszalski (trąbka, syntezatory, chórki), Ksawery Wójciński (kontrabas, chórki).


Najnowszy projekt Maniuchy Bikont łączy tradycję, elektronikę, indie i jazz, z elementami popu. To osobiste historie na wielogłos, bogate instrumentarium i autorskie teksty.
Porządki to album oparty na wieloletniej przygodzie Maniuchy Bikont z muzyką tradycyjną. Motywy, skale i melodie zebrane podczas spotkań ze śpiewaczkami z polskich, ukraińskich, białoruskich i rosyjskich wsi, stanowią punkt wyjścia do opowieści z życia Maniuchy. Bikont na nowo opowiada stare, uniwersalne historie tworząc współczesne ludowe pieśni o losie. Mówi o marzeniach, macierzyństwie, samotności. Rozlicza mroczne historie ze szkolnych korytarzy i pokazuje osobistą perspektywę na wojnę za wschodnią granicą.

Maniucha Bikont – wokalistka, muzyczka, performerka, doktorka nauk humanistycznych. Znawczyni folkloru Europy Wschodniej. Śpiewa muzykę tradycyjną, nowoczesną i autorską, gra na tubie. Układa piosenki, tworzy i wykonuje muzykę do filmów i przedstawień teatralnych.


Album Porządki współtworzą:

Assaf Talmudi
– kompozytor i aranżer, pianista, wirtuoz akordeonu, wykonawca muzyki żydowskiej, punkowej, awangardowej, improwizowanej, producent sceny pop,

Szczepan Pospieszalski – trębacz, kompozytor, swobodnie poruszający się po rozmaitych nurtach muzycznych: zarówno muzyki tradycyjnej (Tęgie Chłopy, Adam Strug Kompania, Prusinowski Kompania) jak i indie (Santabarbara),

Ksawery Wójciński – wybitny kontrabasista, improwizator, grywał z wielkimi postaciami świata jazzu (Ken Vandermark, Uri Caine, Klaus Kugel i wielu innych).


Autorem tekstów jest Marcin Wicha – grafik, autor książek, laureat Nagrody Literackiej Nike (Rzeczy, których nie wyrzuciłem).

Album Porządki ukazał się 30 października 2024 nakładem Requiem Records.

Kup bilet

Cena biletu Normalny: 76 PLN


opublikowano: 2025-07-24
ostatnia aktualizacja: 2025-08-28
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
17 grudnia 2025 (środa), godz. 18:00
Świąteczne warsztaty dekorowania pierniczków
17 grudnia 2025 (środa), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:30
Oneus
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:50
Piknik pod wiszącą skałą
17 grudnia 2025 (środa), godz. 20:50
Wszystko w porządku
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu | Warszawa
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
Polityka Prywatności