Miejsce: Klub Hydrozagadka
Warszawa, 11 listopada 22
Cena biletu Standard: 20 PLN
Krůk, Nohono
Już 20 marca, premiera płyty Nibykwiaty!
W pierwszy dzień wiosny, aby uczcić odejście niby zimy i przywitać niby wiosnę z jej niby nadzieją, zapraszamy na koncert zespołu Krůk promujący wydanie pierwszego albumu zespołu "Nibywkiaty". Tego wieczoru zagrają również goście z Poznania, zespół NOHONO, którego muzyka doskonale pasuje do tanecznej melancholii przełomu pór roku. 20 marca album "Nibykiwaty" bedzie dostępny na wszytskich platfromach cyfrowych, a w trakcie wydarzenia będzie można zakupić album na nośnikach fizycznych.
Muzyka zespołu Krůk to projekt łączący motywy słowiańskie, plemienne z nowoczesnym post-rockiem i elektroniką z okolic IDM. Koncerty zespołu to mieszanka transowych brzmień, ekstatycznych gitarowych melodii, czasem ciężkich jak zachodzące słońce w górach i czułej elektroniki. Krůk to pięć osób: Łukasz Warzyński (gitara basowa, sample), Daniel Staszyński (gitara elektryczna), Michał Cieślukowski (perkusja, pad perkusyjny), Georg Mikkel (klawisze, syntezatory, gitara) oraz Daisy Kowalsky – poetka i wokalistka odpowiedzialna w zespole za teksty, śpiew, czasem klątwy.
Album "Nibykwiaty" powstał z potrzeby tańca do smutnych tekstów, z tęsknoty do szaleństwa przy rozrywającyh serce melodiach, z potrzeby połączenia brzmień dawnych z tymi współczesnymi. Tańczmy! Nie wiadomo jak daleko jeszcze rozciąga się przed nami niby przyszłość! Od 2018 Krůk regularnie koncertuje, w klubach, domach kultury, a także na festwialach i koncertach plenerowych. MIędzy innymi na Festiwalu Ostoya, na Festiwalu Mitologii Słowiańskiej, gdzie przedstawił swoją wersję slavic music, a także jako support przed Fisz Emande Tworzywo. W czerwcu 2018 zespół wydał swoją pierwszą EP o nazwie Krůk. Na początku roku 2019 ukazał się singiel zanim powiem wraz z 3 remiksami.
NOHONO to poznańska elektroniczna grupa artystyczna założona na początku 2015 roku. Jej skład tworzą osobowości o bardzo zróżnicowanej przeszłości artystycznej, łączące ze sobą wiele dziedzin sztuki. Główną ideą projektu jest łączenie doświadczeń i umiejętności poszczególnych członków zespołu w celu zapewnienia kompaktowego, nastrojowego doświadczenia audiowizualnego. Na scenie to mieszanka żywiołowej elektroniki, żywych instrumentów, hipnotyzującego wokalu oraz wizualizacji tworzonych w oparciu o technologię 3D mappingu. Wszystkie te elementy tworzone na żywo podczas występu sprawiają, że dźwięk i światło przestają być osobnymi elementami, łącząc się w spójną całość. Grupa grała na takich wydarzeniach jak: Spring Break Festival, Art&Fashion Festival by Grażyna Kulczyk, Summer Contrast Festival, Juwenalia Poznań, Sofar Poznań, Kaskada Festival, support przed Daria Zawiałow, support przed Pillowtalk, Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy i wiele innych. Muzyka zespołu została doceniona przez takie labele jak: Nextpop (wydany cyfrowo rework utworu „Oly. - Rainhill), Kayax (2gie miejsce w konkursie 2track na rework utworu „Kroki - Who you are / kwalifikacja do programu My Name Is New), czy Sony (3 miejsce w konkursie 2track na rework utworu „Daria Zawiałow - Kundel bury).