Przejdź do: newsy Warszawa
2-5.12.2019

Wampiriada - Studenckie Honorowe Krwiodawstwo

Choć mają ją wszyscy, z roku na rok zaczyna jej brakować coraz bardziej. Rzadko o niej myślimy, dopóki jej brak nie zagraża nam samym i naszym najbliższym. Krew.

W dniach 2-5 grudnia 2019 roku stawiamy wyzwanie przed wszystkimi świadomymi, nieświadomymi lub unikającymi świadomości potencjalnymi krwiodawcami. Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej (NZS SGH) postanowiło nie pozostawać bierne na mrożący (tak potrzebną!) krew w żyłach odsetek krwiodawców w Polsce, który wynosi niespełna 1,5 % społeczeństwa. Według statystyk w profilu osób najczęściej oddających krew znajdują się mężczyźni w wieku 22-44 lata- NZS SGH przypomina, że stać nas na więcej i - czego dowodzą liczby – znacznie więcej potrzebujemy.

Stąd projekt „Wampiriada”. To już XXVIII edycja projektu „Wampiriada - Studenckie Honorowe Krwiodawstwo”, organizowanego w Auli Spadochronowej SGH, przy Al. Niepodległości 162. Oprócz zbiórki krwi, realizowanej w czasie finału w dniach 2-5 grudnia, projekt ma na celu zwiększenie świadomości na temat krwiodawstwa i promowanie zdrowego trybu życia. Czy znasz swoją grupę krwi? Czy wiesz jak codzienna dieta i ilość aktywności wpływają na jej stan? Czy wiesz ile czasu potrzebuje organizm na wyprodukowanie nowych krwinek? „Wampiriada” nie tylko opowie Ci o tym, jak dbać o siebie i płynącą w twoich żyłach krew, ale także zabierze ze sobą do Krwiobusa, dając realną szansę ratowania życia.

Myślisz, że przecież krew możesz oddać zawsze, więc może innym razem…? Oczywiście, i wszędzie w Polsce za udział w takiej akcji szczęśliwi krwiodawcy zostają wyposażeni w tradycyjny zestaw ośmiu czekolad, które uzupełniają poziom magnezu w organizmie. Nie wszędzie jednak czekają na Ciebie całe zestawy upominków, a wśród nich vouchery, zniżki, bilety, książki i wiele, wiele innych! Ratowanie życia przez oddanie krwi, to dar i dobro, które powraca ze zdwojoną siłą – przekonasz się o tym w Krwiobusie, wchodząc na spektakl czy film z biletem, oznakowanym logo „Wampiriady”, a może nawet wtedy, gdy sam będziesz krwi potrzebował.

Jeśli więc do tej pory nie udało Ci się sprawdzić swoich sił w krwiodawstwie, czekamy na Ciebie 2-5 grudnia w Auli Spadochronowej w godzinach 9:00 -13:00. Zanim podejmiesz decyzję, wyobraź sobie szczęście człowieka, któremu udana transfuzja krwi pozwoliła żyć dalej. Wyobraź sobie, że to osoba Tobie najbliższa. A teraz - że to Ty.


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-20 11:08:26
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
Atticus_dorosli_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
boks.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
WSIiZ_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSIiZ - sala dytaktyczna mała
miniatura
miniatura studenci UMK
 
Polityka Prywatności