Przejdź do: newsy Warszawa
25-26.10.2019

In Vino Veritas, czyli winiarski cud w Warszawie

W dniach 25-26 października 2019 odbędzie się piąta edycja Międzynarodowych Targów Wina - Wine Expo Poland. 

Od czasu, gdy przed wiekami wypito pierwsze krople wina i delektowano się jego smakiem, w winiarstwie zmieniło się w zasadzie wszystko z wyjątkiem faktu, że zawarty w winogronowym moszczu cukier przeradza się pod wpływem fermentacji w alkohol.


W dniach 25-26 października 2019 odbędzie się piąta edycja Międzynarodowych Targów Wina - Wine Expo PolandTo okazja do spotkania przedstawicieli branży z Polski i świata, nawiązania relacji biznesowych oraz edukacji o tradycji i trendach, które wskażą kierunki rozwoju rynku wina w przyszłości – w programie znajdziecie seminaria branżowe, szkolenia, degustacje i wiele innych atrakcji. Dla profesjonalistów i znawców obowiązywał będzie wstęp wolny, wymagana będzie jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc/rejestracja (https://wineexpopoland.pl/dla-profesjonalistow/).

Spróbuj wina niedostępnego na Polskim rynku!

Udział w Targach potwierdzili przedstawiciele następujących państw: Włochy, Portugalia, Południowa Afryka, Austria, Niemcy, Francja, Hiszpania, Gruzja, Serbia, Węgry, Słowacja oraz Czechy. Przywiozą Oni ze sobą wina produkowane z lokalnych odmian winorośli, które rzadko można spotkać na sklepowych półkach w naszym kraju.

Pojawi się możliwość degustacji unikalnych win, które (jeszcze) nie są dostępne na polskim rynku. Co więcej, będzie można uczestniczyć w seminariach nt. wina (np. jak odróżnić dobre wino od tego mniej dobrego, czy jak odpowiednio promować wino) i oliwy (po czym poznać wartościową oliwę i czy jest ona warta swojej ceny i czy dobra oliwa musi być droga).

Targi rozpoczną się od spotkania z przedstawicielami mediów/briefingu prasowego. Dyrektor eventu oraz międzynarodowy ekspert branży winiarskiej/znawca światowego rynku wina Dario Squarzanti opowie o pięcioletniej już tradycji Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival. Law Studio Ferretti Bębenek przedstawi krótką prezentację na temat... poprawnego i błędnego użycia terminu wino w Polsce.

Wine Expo Poland AWARDS

Niektóre z win od wytwórców, do których powędrują Wine Expo Poland AWARDS będą dostępne do degustacji dla Odwiedzających. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby porównać wrażliwość własnych kubków smakowych, z wrażliwością kubków smakowych jurorów - profesjonalnych sommelierów światowej sławy.

Towarzyszący Wine Expo Poland zaprzyjaźniony Warsaw Oil Festival nie bez powodu odbywa się w tym samym czasie: chcemy, żeby najznamienitszym winom towarzyszyły najdoskonalsze oliwy. Odkrywanie takich perfekcyjnych par na pewno będzie jednym ze... smakowitszych wydarzeń piątej edycja Międzynarodowych Targów Wina - Wine Expo Poland oraz Warsaw Oil Festival.


Czego jeszcze nie wiedziałeś o winie?

Wino powstało, aby radować i czynić ludzi szczęśliwszymi, lecz nie pijanymi.

Ekleziasz


Wino wyrabiali już starożytni Persowie, mieszkańcy Mezopotamii, Egiptu oraz południowej Italii. Jednak zasługę rozpowszechnienia tego szlachetnego trunku przypisuje się starożytnym Grekom, którzy również jako pierwsi zaczęli przycinać winorośl do kształtu krzewu, jaki obecnie najczęściej zobaczyć możemy na terenie południowych Włoch. Z kolei rozpowszechnienie upraw winnych krzewów odpowiadają starożytni Rzymianie. Dość powiedzieć, że obszar upraw winorośli na kontynencie europejski w zasadzie pokrywa się z granicami Imperium Romanum.

Czy wiecie, że...

W okresie rzymskim pojawiły się pierwsze nazwy win szlachetnych, wśród których zasłużoną sławą cieszyło się Falernum. W tych zamierzchłych czasach tradycja nakazywała wino rozcieńczać, Rzymianie dodawali więc do niego wodę - często wodę... morską!


Wino to nauczyciel smaku, wyzwoliciel duszy i światło inteligencji.

Paul Claudel


Współczesny rynek winiarski to już nie tylko Europa. Do najważniejszych krajów winiarskich, obok Francji, Hiszpanii, Włoch, Węgier czy Niemiec, zalicza się także Gruzję, Chile, Argentynę, Stany Zjednoczone, Australię czy Republikę Południowej Afryki. Ponieważ producenci i dystrybutorzy wina nie mają racji bytu bez konsumentów, organizujemy Wine Expo Poland - targi branżowe dedykowane wszystkim uczestnikom systemu winiarskiego. Zapraszamy do nas nie tyko producentów, sektory branżowe, importerów, dystrybutorów i detalistów, którzy chcą poszerzać i nawiązywać nowe kontakty biznesowe, ale także amatorów, zafascynowanych kulturą picia wina oraz żądnych wiedzy na temat tego niezwykłego trunku, o którym pisarz i dyplomata Paul Claudel powiedział: Wino to nauczyciel smaku, wyzwoliciel duszy i światło inteligencji.

Wystawcy Wine Expo Poland prezentują wysokiej jakości wina, często z winnic z wieloletnią tradycją lub z coraz popularniejszych upraw organicznych. Polski rynek win wciąż się rozwija, ale wierzymy, że dzięki degustacjom będą mieli Państwo możliwość odnaleźć smaki, dotychczas w Polsce nieznane lub zbyt mało spopularyzowane.


Aromat wina bywa jak subtelna poezja.

Ludwik Pasteur


Znawcy mawiają, że choć reguły dotyczące win szlachetnych są bardzo restrykcyjne, nie powstrzymuje to jednak producentów wina przed licznymi eksperymentami, które przyczyniają się do dewaluacji tego pojęcia. Jak zawsze jednak w przypadku dzieł sztuki, a wino bezsprzecznie uznać można kulinarny artefakt, oryginał jest tylko jeden. Chcemy wyczulić gości odwiedzających nasze Targi na barwne, smakowe i zapachowe niuanse. Analiza barwy, bukietu i smaku to decyduje o łącznej ocenie wina.

Czy wiecie, że...
Jeśli zakołyszemy winem w kieliszku  - najłatwiej wprawić je w ruch wirowy trzymając kieliszek za nóżkę - na wewnętrznych ścinkach pojawią się charakterystyczne zacieki nazywane zasłonami, łzami a na wet łydkami. Niektórzy sommelierzy potrafią na podstawie wizualnej analizy tych zacieków wyciągnąć wnioski na temat jakości wina.

Do udziału w Wine Expo Poland organizatorzy zapraszają:

 • Producentów

 • Importerów

 • Dystrybutorów

 • Klientów korporacyjnych

 • Restauracje

 • Hotele

 • Catering

 • Detalistów (sklepy, sieci handlowe, winiarnie)

 • Stowarzyszenia i instytucje międzynarodowe

 • Kluby degustacji wina

 • Sommelierów

 • Szefów kuchni

 • Miłośników wina i zdrowej kuchni


Słowem wszystkich, którym bliskie jest stwierdzenie: Wino nie tylko się pija. Wino się wącha, obserwuje, podziwia, smakuje, sączy, delektuje i o winie się mówi.

Król Edward VII


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-17 12:32:37
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
boks.gif
Atticus_dorosli_220.gif

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
ASzWoj_rekrutacja.jpg
WSSIP_220.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSIiZ - zajęcia
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności