Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
15-16.10.2019

Cyber Academy

Tag: SGH
kategoria: konferencje

W dniach 15 - 16 października 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się czwarta edycja konferencji Cyber Academy.

Cyber Academy to  bezpłatne wydarzenie odbywające się dwa razy do roku, skupiające ludzi ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują najnowsze trendy w tych dziedzinach.

Pierwszego dnia konferencji dostępne będą 2. sceny w całości poświęcone cyberbezpieczeństwu. 

Scena I – Biznes - dedykowana osobom nietechnicznym.

Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in. jak działają cyberprzestępcy, czy sieć 5G jest bezpieczna, jak zabezpieczone są urządzenia typu IoT (live demo!).  W ramach debaty o płatnościach bezgotówkowych przedstawiciele banków i firm płatniczych będą dyskutowali o bezpieczeństwie i wyzwaniach związanych z dyrektywą PSDII. Poruszone zostaną również aspekty prawne związane z cyberbezpieczeństwem oraz historie ataków z ostatnich miesięcy. Ze względu na to, że wydarzenie odbędzie się 2 dni po wyborach parlamentarnych, nie zabraknie tematyki fake newsów oraz tego, jak partie polityczne wykorzystują Facebooka do prowadzenia kampanii.

Scena II - Technologia -  w całości poświęcona aspektom praktycznym, dedykowana specjalistom IT oraz osobom zainteresowanym podjęciem pracy w tej dziedzinie.

I tu nie zabraknie dyskusji, pokazów na żywo i ciekawych prezentacji. Przedstawione zostaną aspekty Cyber Threat Intelligence i reagowania na incydenty w oparciu o wiedzę o zagrożeniach. Eksperci pokażą jak zareagować w przypadku ataku oraz jak zbudować wiedzę o tym jak on przebiegał. Omówione zostaną także testy penetracyjne - jaka jest ich rola w całym łańcuchu bezpieczeństwa, ich aspekt prawny oraz metody prowadzenia. Poruszony zostanie temat automatyki przemysłowej (OT), oraz to na co należy zwrócić uwagę, pracując w mieszanym środowisku automatyki i informatyki. Na koniec odbędzie się część poświęcona osobom, które zastanawiają się nad związaniem swojej przyszłości z cyberbezpieczeństwem.

Dzień drugi to wystąpienia na scenie głównej poświęcone w całości sztucznej inteligencji:

Od praktycznych zastosowań do wyzwań technologicznych i społecznych w niedalekiej przyszłości. Podczas konferencji pokazane zostanie nie tylko dzisiejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji, ale również kierunki jej rozwoju w Polsce i na świecie. Uczestnicy będą mogli posłuchać o zmianach stylu życia nie tylko ludzi jako jednostek, ale również całych społeczeństw. Zrozumienie tych zmian, ich antycypowanie czy współtworzenie będzie stanowić istotną przewagę konkurencyjną dla każdego menedżera w dowolnym przez niego prowadzonym biznesie.

Udział w konferencji to świetna okazja do osobistego poznania osób, które definiują kierunki rozwoju polskiej cybernetyki i kreują technologiczne trendy!

Materiały video z poprzednich edycji :  https://www.youtube.com/channel/UC59tg2sEq7Q3dwDt4DaEiQg


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-16 09:50:23
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Atticus_dorosli_220.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks.jpg
WSIiZ_220.jpg
WSSIP_220.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSPiA
miniatura Centrum Dydaktyczne WUM
miniatura
 
Polityka Prywatności