Przejdź do: newsy Warszawa
2019-09-20 18:00

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” - KARNET

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” - KARNET
kategoria: festiwale

Miejsce: Warszawa
Warszawa, {}

Kup bilet

Cena biletu Karnet: 427 PLN

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 20-28 września 2019

PNEUMA – REALNOŚĆ POSZERZONA // powietrze / przestrzeń / czas / materia / natura / witalność / mistyka ciała / świat ożywiony / sztuczna inteligencja / niesamowitość / sacrum modern? / paradoks i kontestacja // teatr muzyczny i teatr dźwięku / rytuały i celebracje / opery i post-opery / koncerty / improwizacje / performance / intermedia / instalacje / działania w otwartej przestrzeni / spotkania / warsztaty kompozytorskie // ponad 50 festiwalowych wydarzeń / 19 prawykonań / 17 kompozytorek i kompozytorów po raz pierwszy na „Jesieni” // kompozytorki szwajcarskie i islandzkie / Marco Blaauw / Mario Caroli / Arne Deforce / Joanna Freszel / Łukasz Długosz / Zygmunt Krauze / Marcin Zdunik / IRCAM / Basel Sinfonietta / SCENATET / Plus-Minus Ensemble / 4 orkiestry / 2 chóry / 4 zespoły / kilkunastu solistów // Warszawska Jesień Klubowo / Mała Warszawska Jesień / radio festiwalowe / 10 miejsc wydarzeń / wydarzenia towarzyszące.

Termin „pneuma” ma kilka znaczeń w zależności, do której epoki sięgamy. Najbliższe muzyce to konotacje z powietrzem i jego poruszeniami, otwierającymi nas na wiele symboli 
i metafor, jak: tchnienie, ruah, wiatr dziejów i historii. Powietrze to ośrodek dźwięku, w którym rodzi się on i przenosi. W czasie festiwalu pojawi się wiele muzyki „z powietrza”. Zarówno z racji na powietrzne źródła dźwięku jak i powietrzne, przestrzenne i naturalistyczne konotacje. Ale powietrze to też „ośrodek ducha”, tej sfery naszego życia, która dąży do uchwycenia świata jako całości spójnej i sensownej.

Jerzy Kornowicz
Dyrektor Festiwalu

 

Związek Kompozytorów Polskich
www.warszawska-jesien.art.pl

Karnet nie obejmuje imprez organizowanych w ramach Małej Warszawskiej Jesieni i Warszawskiej Jesieni Klubowo. Sprzedaż karnetów online do 20.09.2019, karnety zakupione po 15.09.2019 będzie można odebrać w kasie Filharmonii Narodowej w Warszawie, w dniu 20.09.2019.

 


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-02 13:15:01
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
profi_Lingua_test_220.jpg
Atticus_dorosli_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.gif
boks_dni_otwarte.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci przy budynku SWPS
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności