Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2019-07-09

Letnie Spotkania Klimatyczne w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny w Warszawie, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny oraz kolektyw Dream Adoption Society zapraszają do uczestnictwa w cyklu pt. Letnie Spotkania Klimatyczne. Rozmowy, debaty, warsztaty i performanse odbywać się będą w okresie od 19 czerwca do 9 lipca.

Naukowcy są zgodni: zostało nam 11 lat na powstrzymanie zmian klima­tycznych. Czy wyobrażacie sobie, jak będzie wyglądało życie w Warszawie, jeśli to się nie uda? Letni cykl spotkań, warsztatów i debat poświę­cony będzie możliwościom realnych działań w życiu społecznym, politycznym i ekonomicznym, które powstrzymają degradację środowiska naturalnego. Do rozmów zaprosiliśmy naukowców, samorządowców, ekonomistów, aktywistów i mieszkańców Warszawy – wspólnie spróbujemy wypracować kon­kretne rozwiązania i strategie, które pomogą walczyć o klimat i środowisko w naszym mieście.

Ideą projektu jest rozwijanie dyskusji o dystrybucji, obiegu, rytmie, symbio­zie, wzroście i wspólnym budowaniu przyszłości w kierunku zdrowego śro­dowiska i szczęśliwego społeczeństwa.

Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy prac z obszaru VR (wirtualnej rzeczy­wistości).
Każdy kawałek plastiku, który został stworzony od XIX wieku jest cały czas gdzieś na naszej planecie. Uczestnicy wydarzenia doświadczą efektów za­nieczyszczenia Ziemi na własnej skórze i znajdą się bliżej tego istotnego pro­blemu. Użytkownik doświadczenia VR spędzi czas na pięknej wyspie, niestety pełnej śmieci.

PROGRAM

Warszawa 2030
19 czerwca, warszawskie szkoły i inne instytucje publiczne
performance

Czy macie już plany na lato 2030? Za 11 lat Warszawa odczuje już pierwsze skutki zmiany klimatu, między innymi przez coraz częstsze powodzie. Dlatego 19 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego, chcemy zwrócić uwagę Warszawiaków na konsekwencje efektu cieplarnianego.

Zachęcamy wszystkich uczniów, by w tym dniu zaznaczyli kredą na budynku swojej szkoły „symboliczny metr”, który ma być jasnym sygnałem dla mieszkańców miasta, dokąd w przyszłości może sięgać woda, jeśli nie zatrzymamy ocieplenia klimatu. Do udziału w akcji zapraszamy też wszystkie warszawskie instytucje.

Jaki mamy klimat?
24 czerwca,  Scena Dream Adoption Society, godz. 18.00

Spotkanie z naukowcami specjalizującymi się w nauce o klimacie, którzy  w formie Q&A rozprawią się z najbardziej rozpowszechnionymi mitami klimatycznymi. W trakcie dyskusji spróbujemy podsumować wyzwania stojące przed ruchami aktywistycznymi oraz zastanowić się, jak budować dyskurs na temat klimatu i ekologii.

goście: Marcin Popkiewicz, Monika Sadkowska

Będzie coraz cieplej – perspektywa dla Warszawy
26 czerwca , Scena Dream Adoption Society, godz. 17.30

Zamiany klimatyczne to nie tylko topnienie lodowców i pożary lasów w dalekich częściach świata. Już dzisiaj odczuwamy je także w polskich miastach, choćby przez przeciągające się fale letnich upałów i coraz częstsze powodzie. W trakcie spotkania zastanowimy się nad tym, jakie konkretne rozwiązania w walce ze skutkami ocieplenia klimatu mogą zostać podjęte w miastach i porozmawiamy o roli i możliwościach lokalnych władz samorządowych

goście: Edwin Bendyk, Marek Szolc

Kapitalizm a ekologia: czy nasze jednostkowe wybory mają znaczenie?
30 czerwca, Ogród Powszechny, godz. 15.00
młodzieżowa debata klimatyczna z udziałem ekspertów

Czy nasze indywidualne wybory proekologiczne, takie, jak rezygnacja z używania plastikowych słomek i ograniczenie spożywania mięsa, mają znaczenie w walce z ociepleniem klimatu? Czy kapitalizm, bazujący przecież na wydobyciu paliw kopalnych i maksymalizacji zysków, można połączyć z odpowiedzialną polityką klimatyczną? Wystąpienia ekspertów zostaną połączone z debatą z udziałem przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i publiczności.

goście: Martyna Sztaba, Kacper Pobłocki

Perspektywa dla świata – Zachód i reszta planety  
2 lipca, Scena Dream Adoption Society, godz. 18.00

W trakcie spotkania eksperci, aktywiści i publiczność wspólnie zastanowią się nad odpowiedzialnością Zachodu za zmiany klimatyczne i porozmawiają o zmianach, jakie w krajach rozwiniętych przyniesie już niebawem ocieplenie klimatu.

Jak uratować świat?
6 lipca, Scena Dream Adoption Society i inne miejsca w Ogrodzie Powszechnym oraz Teatrze Powszechnym, od godz. 12.00

W trakcie spotkania zostaną przedstawione główne problemy związane z ociepleniem klimatycznym. W pracy grupowej uczestnicy spotkania wspólnie z aktywistami i ekspertami zastanowią się (korzystając z metod panelu obywatelskiego) nad możliwymi rozwiązaniami.data ostatniej modyfikacji: 2019-06-18 15:55:04
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
Atticus_dorosli_220.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSIiZ_220.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
SWPS_220_uni.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura studenci
miniatura SGGW - Sylwia Orlińska, WNZ Bioinżynieria Zwierząt
 
Polityka Prywatności