15 czerwca 2019 (sobota)
(Archiwum)

Owoce i warzywa w wersji zero waste, czyli warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

7-15.06_WARSZTATUJEMY KULINARNIE CZERWIEC 2
Owoce i warzywa w wersji zero waste, czyli warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

15 czerwca, do Wola Parku zawita kolejna odsłona warsztatów kulinarnych, które koncentrują się na kuchni zero waste. Motywem przewodnim weekendowego spotkania będą owoce i warzywa, które uczestnicy zmienią w zdrowe i smakowite smoothie. Równolegle, podczas pikniku ratowniczego, najmłodsi poznają podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów w Wola Parku, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Sylwia Majcher, znana trenerka kuchni zero waste. Autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” inspiruje do zmiany swoich przyzwyczajeń kulinarnych. W ramach organizowanego przez Wola Park cyklu „WarsztatujeMY”, uczestnicy poznają sposoby, jak gotować by nie marnować, a także tworzą efektowne dania z produktów spożywczych, które są najczęściej wyrzucane.

Bohaterem najbliższych warsztatów będzie smoothie – zdrowy, smaczny i łatwy w przygotowaniu napój, idealny na gorące wakacyjne dni. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zero waste, którzy dążą do maksymalnego wykorzystania tego, co mają w lodówce. Podczas spotkania „Idealnie nieidealny – warzywa i owoce ukręcone w smoothie”, Sylwia Majcher zainspiruje do kreatywnego przetworzenia produktów, które pozornie straciły już swoją przydatność. Obite jabłko lub banan? Miękka gruszka lub kiwi? Uczestnicy warsztatów kulinarnych przekonają się, że z pomocą kilku przypraw i dodatków zmienią się w sycący napój. Co więcej, spotkanie będzie również okazją do poznania prostych i skutecznych metod na ograniczenie produkowania odpadów nie tylko w kuchni, ale także w innych obszarach życia.

Zajęcia odbędą się 15 czerwca w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty dla dzieci z podstawowych sposobów udzielania pierwszej pomocy. Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Podczas pikniku ratowniczego stworzone zostaną stanowiska, na których najmłodsi poznają techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy komunikacji w ruchu drogowym. Powstanie także specjalny namiot strażacki z symulacją pożaru mieszkania, gdzie dzieci dowiedzą się, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia i jak najskuteczniej nieść pomoc.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://wolameeting.agencjasil.pl/. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.


opublikowano: 2019-06-11
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Koncerty przy świecach – Muzyka filmowa | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Anna Sroka-Hryń - Nie żal mi, piosenki Edith Piaf
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Mlody Leszcz - KONTRA TOUR feat. ZPN + goście | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
The Stubs | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:15
Tides from Nebula | 2025=18+4 Tour | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:40
Człowiek słoń
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:45
Tides From Nebula
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 20:00
Cannibal! The Musical | AMONDO GRINDHOUSE
Polityka Prywatności