Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2019-06-15

Owoce i warzywa w wersji zero waste, czyli warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

15 czerwca, do Wola Parku zawita kolejna odsłona warsztatów kulinarnych, które koncentrują się na kuchni zero waste. Motywem przewodnim weekendowego spotkania będą owoce i warzywa, które uczestnicy zmienią w zdrowe i smakowite smoothie. Równolegle, podczas pikniku ratowniczego, najmłodsi poznają podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów w Wola Parku, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Sylwia Majcher, znana trenerka kuchni zero waste. Autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” inspiruje do zmiany swoich przyzwyczajeń kulinarnych. W ramach organizowanego przez Wola Park cyklu „WarsztatujeMY”, uczestnicy poznają sposoby, jak gotować by nie marnować, a także tworzą efektowne dania z produktów spożywczych, które są najczęściej wyrzucane.

Bohaterem najbliższych warsztatów będzie smoothie – zdrowy, smaczny i łatwy w przygotowaniu napój, idealny na gorące wakacyjne dni. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zero waste, którzy dążą do maksymalnego wykorzystania tego, co mają w lodówce. Podczas spotkania „Idealnie nieidealny – warzywa i owoce ukręcone w smoothie”, Sylwia Majcher zainspiruje do kreatywnego przetworzenia produktów, które pozornie straciły już swoją przydatność. Obite jabłko lub banan? Miękka gruszka lub kiwi? Uczestnicy warsztatów kulinarnych przekonają się, że z pomocą kilku przypraw i dodatków zmienią się w sycący napój. Co więcej, spotkanie będzie również okazją do poznania prostych i skutecznych metod na ograniczenie produkowania odpadów nie tylko w kuchni, ale także w innych obszarach życia.

Zajęcia odbędą się 15 czerwca w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty dla dzieci z podstawowych sposobów udzielania pierwszej pomocy. Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Podczas pikniku ratowniczego stworzone zostaną stanowiska, na których najmłodsi poznają techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy komunikacji w ruchu drogowym. Powstanie także specjalny namiot strażacki z symulacją pożaru mieszkania, gdzie dzieci dowiedzą się, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia i jak najskuteczniej nieść pomoc.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://wolameeting.agencjasil.pl/. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-11 14:15:08
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
Atticus_dorosli_220.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Archibald_220_weloveenglish.gif
boks.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
nowe_media_220x300.jpg
WSSIP_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura SGGW - hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich
 
Polityka Prywatności