Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2019-06-21 19:30

Sinfonia Varsovia na Grochowskiej – Święto Muzyki

kategoria: koncerty

21 czerwca, g. 19:30
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Pawilon Koncertowy, ul. Grochowska 272
Warszawa

Czerwiec to miesiąc, w którym kończą się sezony artystyczne wielu orkiestr i zespołów, a na Grochowskiej to dopiero początek letnich cyklów koncertowych. Jednym z nich są koncerty symfoniczne Sinfonii Varsovii. Najbliższy – w Święto Muzyki (21.06) – będzie okazją do wysłuchania polskich i rosyjskich dzieł symfonicznych. W muzycznym świętowaniu orkiestrze na scenie towarzyszyć będzie pianista Andrei Korobeinikov, a całość poprowadzi Maestro Alexander Vedernikov.

Sinfonia Varsovia rozpocznie koncert Bajką Stanisława Moniuszki. Z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora, która przypada w tym roku, w całej Polsce odbywają się obchody roku jego imienia. Uwertura fantastyczna Bajka ukazuje zmysł orkiestracji Moniuszki i stanowi jeden z niewielu przykładów jego twórczości symfonicznej. Po niej publiczność wysłucha rzadko prezentowany II Koncert Fortepianowy G-dur op. 44 Piotra Czajkowskiego. Brawurową partię solową wykona Andrei Korobeinikov – uznany rosyjski pianista, doskonały interpretator dzieł Czajkowskiego. Z utworami romantyka artysta występuje na całym świecie m. in. we Francji, Austrii, Kanadzie, Chinach. Na zakończenie wieczoru zabrzmi II Symfonia e-moll op. 27 Siergieja Rachmaninowa. Premiera dzieła została przyjęta z dużym entuzjazmem i przywróciła Rachmaninowowi wiarę w swój talent po surowej krytyce I Symfonii. Orkiestrę Sinfonia Varsovia tego dnia poprowadzi wybitny Maestro Alexander Vedernikov. Dyrygent zrealizował kilkanaście znakomitych nagrań z muzyką rosyjską, a jego koncerty cieszą się wielką popularnością i uznaniem wśród słuchaczy.

Sinfonia Varsovia na Grochowskiej to cykl czterech koncertów symfonicznych odbywających się od maja do września. Czerwcowe wydarzenie poprzedziły „Arie o zmierzchu”, podczas których publiczność wysłuchała najpiękniejszych fragmentów z oper Moniuszki, Czajkowskiego i Pucciniego. Drugi koncert zbiega się z Świętem Muzyki i taki też przybiera tytuł. Kolejne spotkanie z muzyką symfoniczną na Grochowskiej odbędzie się pod koniec sierpnia. Podczas „Wieczornego farniente” (30.08) wystąpi utalentowany gitarzysta Krzysztof Meisinger. Wraz z orkiestrą wykonają utwory Astora Piazzolli i Aleksandra Tansmana. Na zakończenie koncert „Szkice miejskie” (6.09) z muzyką polską i amerykańską, które przedstawi pianista Piotr Orzechowski „Pianohooligan”. Towarzyszyć mu będzie Sinfonia Varsovia pod batutą Mariusza Smolija.

Sinfonia Varsovia na Grochowskiej to część sezonu Lato w Sinfonii Varsovii. W Pawilonie Koncertowym przez pięć miesięcy odbywają się koncerty symfoniczne, kameralne, wydarzenia dla dzieci i całych rodzin, potańcówki i wiele innych.

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie internetowej orkiestry www.sinfoniavarsovia.org

Bilety w cenie 25/15 zł do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, portalu www.ewejsciowki.pl w Kiosku Kultury oraz w kasach Orkiestry na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-06 10:58:02
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
boks_podyplomowe.jpg
WSIiZ_220.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności