Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
8-11.12.2018

Uratuj komuś życie na święta czyli walka z nowotworami krwi razem z fundacją DKMS

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Taką diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy jest jednak bardzo małe. Co za tym idzie, oczekiwanie na przeszczep wydłuża się. Są to dni pełne niepokoju i strachu. Przez cały ten czas, my nosimy lek w sobie, a więc każdy z nas może uratować komuś życie. Jak? Od 8 do 11 grudnia w godzinach 8-18 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędą się Dni Dawcy Szpiku.

Wolontariusze będą opowiadać o dawstwie, obalać mity i przede wszystkim rejestrować nowych potencjalnych dawców. Zawsze można też zamówić pakiet rejestracyjny przez internet – jest to zupełnie darmowe.

Po co się rejestrować? Aby więcej osób miało szansę na nowe życie. Może nie wiesz o tym, ale prawdopodobnie ktoś z twoich znajomych dostał kiedyś taką szansę od kogoś obcego, a teraz spotykacie się na kawie. Gdyby ten dawca się nie zarejestrował, piłbyś kawę sam.

Dlaczego potencjalny dawca? Jedynie około 10% zarejestrowanych zostaje realnymi dawcami. Czasem zostaje się nim już miesiąc po rejestracji, czasem po roku, a czasem w ogóle.

A co jak zostanę dawcą faktycznym? O nic się nie martw. Wszystko jest robione w taki sposób, aby było w pełni bezpieczne dla Ciebie. Komplet badań i pełna opieka, przed i po pobraniu.

Czy to boli? Samo pobranie nie boli ani trochę! Natomiast zaraz po może być odczuwalny pewien dyskomfort, wszystko zależy od osoby. Niektórzy czują się jak podczas przeziębienia przez parę dni. Rekordziści mieli te objawy do około tygodnia. Jednak żaden z nich nie żałował decyzji. W końcu to znikoma cena za czyjeś życie.

Wahasz się? Przeczytaj więcej na www.dkms.pl, a następnie zamów pakiet rejestracyjny lub przyjdź na Dni Dawcy Szpiku i spraw komuś najpiękniejszy prezent na święta!


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-28 11:55:57
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks_przeglad_uczelni.gif
ASW_220_v2.jpg
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura SGGW - klon palmowy
miniatura
 
Polityka Prywatności