Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2018-11-16

Forum Przedsiębiorczości Kobiet po raz drugi

16 listopada w Warszawie odbędzie się Forum Przedsiębiorczości Kobiet organizowane przez Polską Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Motywem przewodnim spotkania będzie praktyczne zastosowanie nowych technologii w biznesie. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Pani Jadwigi Emilewicz.

Forum Przedsiębiorczości Kobiet to polska odsłona obchodów światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet (WED – Women’s Entrepreneurship Day). To największa na świecie inicjatywa i ruch społeczny ukierunkowany na promocję przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet. Zainicjowany w 2014 r. przez Wendy Diamond ruch, ma być aktywnym wsparciem dla kobiet, które swoją karierę zawodową związały z prowadzeniem własnego biznesu, a jednocześnie ma wzmacniać kluczowe w XXI w. umiejętności przywódcze. Motywem przewodnim WED na całym świecie jest przesłanie „Jak Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość, Sztuczna Inteligencja i technologie wzmocnią pozycję kobiet w biznesie!” .

Podczas Forum prelegenci wyjaśnią z jakimi technologiami mamy do czynienia, jakie niosą korzyści oraz jakie stwarzają możliwości. Poznamy także praktyczne przykłady ich zastosowania.

Forum będzie także okazją do premiery wyjątkowej książki z serii Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się“. Jest to unikalny zbiór prawdziwych historii, gdzie przedstawiono sylwetki 21 wybitnych kobiet, które prowadzą firmy o różnej skali i w różnych branżach. Jako Ambasadorzy Przedsiębiorczości w Polsce opowiadają swoje historie, dzielą się wiedzą i zachęcają: „Nigdy się nie poddawaj, bo jeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na te najlepsze”.

W kobietach tkwi niezwykły potencjał, który często pozostaje niewykorzystany. Stanowią one ponad połowę populacji na świecie, ale wśród przedsiębiorców jest ich znacznie mniej niż mężczyzn. Kobiety, które wspólnie z Polską Siecią Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet napisały tę książkę są symbolami niezależności finansowej oraz sukcesu i dzielą się własnymi doświadczeniami, aby inspirować innych do działania.

Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet to organizacja non-profit, której misją jest promocja pozytywnego wizerunku przedsiębiorców i wsparcie przedsiębiorczości, w szczególności wśród kobiet. Fundatorem i Założycielem Fundacji jest Urszula Ciołeszyńska, która postanowiła przenieść do Polski dobre wzorce z zagranicy.

Forum odbędzie się piątek 16 listopada br. (godz. 11:00–16:00) w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (Warszawa, Plac Trzech Krzyży 3).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować na stronie: ambas.org Uczestnikami Forum będą zarówno panie, jak i panowie.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest ArteMis Creative Agency. Wydarzenie poprowadzą jej przedstawiciele: Agata Swornowska, CEO oraz Karol Król, Chief Innovation Oficer.

Link do rejestracji: https://www.ambas.org/forum-przedsiebiorczosci-kobiet-2018/
data ostatniej modyfikacji: 2018-11-09 13:08:47
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Archibald_220_weloveenglish.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Gdański - 5
 
Polityka Prywatności