Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2018-09-18

Wola Park inspiruje do kreatywności, czyli warsztaty zielarskie podczas Kercelaka

Kercelak

Papierowe kubeczki, zestaw przyborów plastycznych, kolorowe dodatki i sadzonki aromatycznych ziół. Te elementy połączone z kreatywnością najmłodszych to doskonały przepis na domowy ogród. Między innymi takie prace będą miały okazję wykonać dzieci podczas warsztatów zielarskich organizowanych przez Wola Park na tegorocznej odsłonie popularnej wolskiej imprezy Kercelak.

Kercelak na ulicy Chłodnej w Warszawie na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń na Woli. W tym roku spotkania oddające tradycję tej dzielnicy potrwają wyjątkowo aż trzy dni i będą obfitowały w inspirujące atrakcje dla całych rodzin. Jedną z nich będą warsztaty zielarskie dla najmłodszych przygotowane przez Wola Park. Zajęcia odbędą się w sobotę 8 września w specjalnie w tym celu zaaranżowanym namiocie. W godzinach od 12:00 do 18:00 dzieci, pod okiem wykwalifikowanych animatorek, będą mogły przygotować, własnoręcznie ozdobić ekologiczną doniczkę i zasadzić w niej wybrane przez siebie zioła. To okazja do stworzenia domowego zielnika, który później przyda się w kuchni podczas przygotowywania aromatycznych potraw.


Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być partnerem tak wartościowych inicjatyw, jak Kercelak. Historia naszej dzielnicy jest dla nas bardzo ważna, dlatego chętnie wspieramy tego typu wydarzenia. Podczas organizowanych przez nas warsztatów dzieci nauczą się jak pielęgnować sadzonki, otrzymają podstawowe informacje na temat ziół oraz dowiedzą się, dlaczego ekologia jest tak istotna we współczesnym świecie. Ponadto, dzięki wyjątkowym warsztatom plastycznym będą mogły rozbudzić swoją wyobraźnię i kreatywność” – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Marketing Manager Wola Parku.


Podczas trzydniowej imprezy na najmłodszych będą czekać liczne animacje, gry i zabawy podwórkowe, zawody sportowe i konkursy z nagrodami. Starsi uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady oraz zapoznać się z ofertą profilaktyczną Dzielnicy Wola. Nie zabraknie też koncertów. Na scenie wystąpią Ewelina Lisowska, Poparzeni Kawą Trzy, Krzysztof Cugowski i Kapela ze Wsi Warszawa.


Kercelak to najsłynniejszy bazar przedwojennej Warszawy. Podczas wydarzenia zostanie odtworzona atmosfera historycznego miejsca, które do dziś nadaje klimat warszawskiej Woli. Jak co roku impreza odbędzie przy ul. Chłodnej. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wola oraz Wolskie Centrum Kultury. Wola Park już od kilku lat wspiera projekt.


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-04 14:10:46
Komentarze

Edukacja


Nauka języków w twoim mieście
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
boks.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg
BezplatnyTest_220.gif
Archibald_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
WIT_220.png
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
SWPS_220_uni.jpg
ASW_220_v2.jpg
boks_220_pl.gif
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Budownictwo pasywne
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności