Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2018-06-26 22:00

Jak promować Polskę i Polaków? - spotkanie w ramach Maja na Foksal, w Domu Dziennikarza w Warszawie

Jak promować Polskę i Polaków? „Wpływ Polaków na losy świata” – na taki temat dyskutować będą goście spotkania, które odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 18.00 w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Towarzyszyć mu będzie pokaz filmów z Festiwali „Losy Polaków” oraz „KSF Niepokalana”

Jak promować Polskę i Polaków? - spotkanie w ramach Maja na Foksal, w Domu Dziennikarza w Warszawie, przy Foksal 3/5, 26 maja (sobota) g. 18.00Jak promować Polskę i Polaków?

Wpływ Polaków na losy świata” – na taki temat dyskutować będą goście spotkania, które odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 18.00 w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Towarzyszyć mu będzie pokaz filmów z Festiwali „Losy Polaków” oraz „KSF Niepokalana”

Którzy Polacy najbardziej zasłużyli się dla świata? Których z nich należy promować m.in. poprzez wielkie filmy? Jak wspierać tworzenie „Wielkiej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata” oraz „Leksykonu Multimedialnego Polaków”? O tym, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, będą rozmawiać uczestnicy spotkania organizowanego przez Fundację Polska – Europa – Polonia.
W dyskusji udział wezmą specjalni goście m.in. z USA i Białorusi: Jerzy Barankiewicz (USA) - inicjator i prezes Polskiego Salonu Artystycznego w San Diego, Jurij Goruliow (Białoruś) - reżyser filmowy, autor filmów o Kresach i kard. Kazimierzu Świątku oraz Cezary Ciszewski – dziennikarz, autor programów Telewizji Polonia. Spotkanie poprowadzą: Zygmunt Gutowski – dziennikarz radia i telewizji, prezes Fundacji Polska-Europa-Polonia oraz Ryszard Łączyński – dyrektor Festiwalu „Losy Polaków”. W sobotni wieczór przy Foksal zaprezentowane zostaną też filmy z Festiwalu „Losy Polaków” oraz Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana”.

Festiwal „Losy Polaków” to przegląd profesjonalnych i amatorskich dzieł multimedialnych, którego tematem przewodnim w 2018 roku jest 100-rocznica odzyskania niepodległości. Celem Festiwalu jest promocja poprzez filmy i programy Polskiej historii, kultury, tradycji, a także Polski współczesnej wśród odbiorców krajowych, a także wśród środowisk polonijnych w świecie.

Zapraszamy!
dodane przez SDP


data ostatniej modyfikacji: 2018-05-24 13:34:23
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
BezplatnyTest_220.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
ASW_220_v2.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
boks_220_pl.gif
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
SWPS_220_uni.jpg
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 08
miniatura
 
Polityka Prywatności