Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2018-06-22 20:00

Etyka języka, czyli co można a czego nie można powiedzieć w mediach

- to tytuł spotkania z dr hab. Anną Cegiełą z Uniwersytetu Warszawskiego, które w ramach cyklu imprez Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pn. Maj na Foksal zaplanowano we wtorek, 22 maja o godz. 18. Ale to nie będzie jedyna atrakcja tego wieczoru w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Dziennikarstwo to wciąż zawód misyjny. Zachowania językowe ludzi mediów mają silny wpływ nie tylko na kształt współczesnej polszczyzny, ale też na podtrzymanie funkcji języka jako instrumentu poroz

Etyka języka, czyli co można a czego nie można powiedzieć w mediach

 

- to tytuł spotkania z dr hab. Anną Cegiełą z Uniwersytetu Warszawskiego, które w ramach cyklu imprez Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pn. Maj na Foksal zaplanowano we wtorek, 22 maja o godz. 18. Ale to nie będzie jedyna atrakcja tego wieczoru w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5.

 

Dziennikarstwo to wciąż zawód misyjny. Zachowania językowe ludzi mediów mają silny wpływ nie tylko na kształt współczesnej polszczyzny, ale też na podtrzymanie funkcji języka jako instrumentu porozumienia, a nie narzędzia walki.

- Będziemy rozmawiać o tym jak wyrażać oceny i uczucia bez naruszania godności drugiego człowieka także wtedy, gdy jest naszym przeciwnikiem – tłumaczy Anna Cegieła.

Spotkanie prowadzić będą Elżbieta Ruman i Anna Popek.

 

Dr hab. Anna Cegieła pracuje w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Zajmuje się kulturą języka, etyką słowa, leksykologią. Bada współczesny dyskurs publiczny. Jest autorką pracy „Słowa i ludzie. Wprowadzenie do etyki słowa” oraz kilku studiów z tej dziedziny. Kieruje pracownią „Obserwatorium Etyki Słowa” i pełni funkcję wiceprzewodniczącej Zespołu Etyki Słowa w Radzie Języka Polskiego.

Po wykładzie, ok. godz. 19, bohaterami dalszej części wieczoru będą: malarstwo, poezja oraz muzyka. Swoje umiejętności zaprezentują trzy młode, zdolne i bardzo obiecujące artystki: Patrycja Novak-Zemplińska (malarka), Alina Dybała (poetka) i Maria Kochańska (muzyk). Całość poprowadzi dziennikarka Polskiego Radia, twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości oraz specjalistka od dobrych miejsc i zdarzeń - Mira Jankowska.

  
dodane przez SDP


data ostatniej modyfikacji: 2018-05-20 11:10:34
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
BezplatnyTest_220.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
boks_220_pl.gif
SWPS_220_uni.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
WIT_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa - Szczecin
miniatura
 
Polityka Prywatności