17 maja br. ruszyły zapisy na 4. edycję Kongresu Polski Innowacyjnej innoSHARE’18, który rozpocznie się 27 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do młodych, ambitnych i przedsiębiorczych osób z całego świata, zainteresowanych rozwojem startupów oraz nowych technologii. W ciągu 3 dni uczestnicy będą mogli nawiązać sieć międzynarodowych kontaktów, wziąć udział w warsztatach, a także prelekcjach prowadzonych przez ekspertów z Australii, Wielkie Brytania, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.
innoSHARE to kongres, którego głównym celem jest budowanie relacji Polaków i Polonii opartej na nauce, innowacyjnej technologii oraz biznesie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 27-29.06.2018 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i w całości będzie poświęcona tzw. obszarowi badawczo-rozwojowemu.
Inspiracje i doświadczenie
W ciągu dwóch pierwszych dni Kongresu na naukowców, studentów, przedsiębiorców oraz inwestorów będzie czekać szereg wykładów, warsztatów prowadzonych przez praktyków, a także pitchów młodych startupów. Dodatkowo na panelach dyskusyjnych zostanie poruszana tematyka edukacji przyszłości. Natomiast trzeciego dnia odbędzie się tzw. BIOTECH Forum, który w całości zostanie poświęcony innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie medycyny. Jego gościem specjalnym będzie wybitny biochemik, specjalizujący się w chorobach układu krążenia – dr George Jackowski, który poruszy kwestię komercjalizacji badań w biotechnologii.
– Celem innoSHARE jest inspirowanie oraz wskazywanie drogi młodym, zdolnym studentom, naukowcom, a także rozwijającym się startupom. Z tego względu bardzo dużo uwagi poświęcamy na budowanie relacji pomiędzy przedsiębiorcom a potencjalnym inwestorem. Najlepszym tego przykładem jest Strefa Inwestorów, w której każda firma będzie mogła przez kilka minut zaprezentować swój potencjał, jak również uzasadnić, dlaczego to właśnie z nią warto współpracować – podkreśla CEO Polski Innowacyjnej Sławomir Olejnik.
innoSHEARE to także wymiana doświadczeń, z tego względu wśród prelegentów będzie można usłyszeć m.in. Martę Lefik – CEO BMVO, dr Bartłomieja Kołodziejczyka – Dyrektora zarządzającego Scientists-in-Residence, Emilię Zagórską-Iskander – Dyrektor Marketingu firmy Microsoft, a także dr Mariana Zastawnego – Inżyniera R&D Simens PLM oraz Jerzego Guse – Co-foundera w Tivok.
W Kongresie weźmie również udział specjalista z dziedziny neuropedagogii, założyciel i właściciel szkół Nemesis, ośrodków badawczych Brain Core oraz współzałożyciel firmy Brain Soft Malaysia - Jean Jacques Martin, który wygłosi prelekcję na temat „Wpływu Internetu na ewolucję mózgu Homo Sapiens i na pojawienie się nowego gatunku – Homo Futuris, a także tego w jaki sposób Sztuczna Inteligencja zmodyfikuje koncept innowacji w świecie biznesu (HR) oraz edukacji."
– Kongres Polski Innowacyjnej to także ogromna szansa dla szkół wyższych. Jest to nie tylko miejsce, w którym mogą one pozyskać potencjalnych wykładowców, ale również nawiązać kontakty z osobami, które będą inspirować studentów, doktorantów czy młodych naukowców do tego, aby inwestować w naukę i rozwój. Przyniesie to nie tylko ogromne korzyści samej uczelni, ale też całej naszej gospodarce – dodaje Olejnik.
innoSHARE’18 - zapisy
Udział w Kongresie dla studentów, doktorantów, młodych naukowców, a także pracowników i założycieli startupów jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na stronie http://innoshare.pl/tickets/
Wstęp dla inwestorów oraz pozostałych uczestników jest płatny. Bilety dostępne są na stronie http://innoshare.pl/tickets/