Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2018-03-03

TEDxSGH - discover the x

Strona www: www.tedxsgh.com
kategoria: konferencje

Na polskich uczelniach brakowało nam odważnych idei. Dlatego na licencji amerykańskiej fundacji TED, 3 marca 2018 r. organizujemy drugą edycję TEDxSGH pod tematem przewodnim discover the x.

W każdej chwili szukasz nowych, budujących doświadczeń? Zawsze masz ogromną motywację do poszerzania swoich horyzontów?

TEDxSGH to wydarzenie pasujące idealnie do Ciebie.

8 mówców w 3 blokach tematycznych zainspiruje Cię do nowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i zasilą w nową wiedzę, dzięki której odkrywanie świata będzie pełniejsze i bardziej wartościowe.

Wśród prelegentów będą osoby takie jak:

Kamila Sidor - kobieta sukcesu, założycielka i CEO międzynarodowej społeczności Geek Girls Carrots, wspiera kobiety podczas ich profesjonalnego rozwoju w nowych technologiach. Angażuje się w wiele projektów społecznych i startupów technologicznych. Laureatka wielu nagród biznesowych.

Jiwon Victoria Park - Studentka MIT, wzięła udział w IDEAS Global Challenge w 2014 r., gdzie pomagała ciężarnym kobietom w Indonezji znaleźć alternatywną pracę do tradycyjnych zadań w rolnictwie. Zaangażowana w wiele projektów społecznych na świecie.

prof. Jaga (Jadwiga) Giebułtowicz - profesor biologii na Uniwersytecie Stanu Oregon w USA (Professor of Biology, Department of Integrative Biology, Oregon State University); specjalistka w zakresie chronobiologii, bada molekularne mechanizmy kontrolujące rytmy okołodobowe u organizmów zwierzęcych na poziomie genetycznym, biochemicznym, fizjologicznym i behawioralnym. Współpracowała z jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Nobla z medycyny: Jeffreyem C. Hallem. Aktualnie przebywa w Warszawie na stypendium Fundacji Fulbrighta.

prof. Jaga (Jadwiga) Giebułtowicz - profesor na Oregon State University. Zajmuje się głównie rytmem biologicznym człowieka (chronobiologia), a w swojej karierze naukowej miała przyjemność pracować z noblistami w dziedzinie biologii. Prof. Giebułtowicz przebywa w Polsce na stypendium Fulbrighta na Wydziale Biologii UW.

Jan Jędryszek - Student neurobiologii, biohaker. Rozwijał swój innowacyjny projekt kosmiczny na stażu w Europejskiej Agencji Kosmicznej - bioreaktor, który za pomocą zmodyfikowanych genetycznie komórek może pozyskiwać krzem z asteroid. Opowie o genezie życia i jak wykorzystujemy przełomowe odkrycia w tej dziedzinie.

Największą innowacją tegorocznej edycji będą trzy wystąpienia w języku angielskim. Wspólnie z wystąpieniami po polsku na tematy takie jak Astronomia, Sztuczna inteligencja czy Mindfulness, chcemy stworzyć miksturę, która zadowoli każdego uczestnika chcącego odkryć czynnik x.Tegoroczni sponsorzy zaopatrzą uczestników w kupony zniżkowe na usługi i zakupy, które w ich ręce przede wszystkim trafią jako nagrody w konkursach.

Bilety dostępne od 10 lutego w cenie 39zł na stronie internetowej www.tedxsgh.com


Szczegółowe informacje na Facebooku TEDxSGH (http://www.facebook.com/tedxsgh) oraz na stronie internetowej www.tedxsgh.com

data ostatniej modyfikacji: 2018-02-05 10:30:28
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
BezplatnyTest_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
ASW_220_v2.jpg
nowe_media_220x300.jpg
boks_220_pl.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura KWSPZ - 9
 
Polityka Prywatności