www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2017-10-20

Global Week of Green Business and the Climate Movement

20 października 2017 (piątek) Warszawa stanie się częścią międzynarodowego eventu Global Week of Green Business and the Climate Movement, koordynowanego przez inicjatywę ECO4CLIM. Inicjatywa ECO4CLIM została objęta patronatem UNFCCC COP23 (23rd session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change).

W trakcie jednego tygodnia, w miastach na całym świecie organizowane są eventy, które podejmują tematykę  dotyczącą działań na rzecz klimatu. Każde miasto zaprezentuje dążenie do wzmocnienia swojej ekologicznej pozycji i promowania eko-projektów (eko-przedsiębiorców), zapewniając trwałe, wspólnotowe i solidne rozwiązania businessowe wobec wyzwań jakie wynikają ze zmian klimatycznych.

W Warszawie będziemy mogli rozwiązać globalne cele stawiane przez ONZ w dziedzinie klimatu na poziomie lokalnym. Wydarzenie umożliwi również zapoznanie się z technologiami kosmicznymi, które coraz częściej pomagają w rozwiązywaniu problemy dotyczących zmian klimatu.

Główne cele jakie niesie ze sobą
Global Week of Green Business and the Climate Movement to:
  • promowanie, łączenie i wzmacnianie eko-przedsiębiorców w Polsce
  • wzmacnianie lokalnych ekosystemów gospodarki ekologicznej
  • wzmacnianie trwałych sieci biznesowych
  • wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz Porozumienia paryskiego
Kapitech jako partner wydarzenia zorganizuje dwugodzinny warsztat/laboratorium Warsaw Climate Lab, który rozwijany jest w ramach projektu EO ClimLab. W trakcie warszawskiego laboratorium zapoznamy uczestników z potencjałem danych satelitarnych, które mają istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych.

Event podzielony został na dwie części: panel dyskusyjny podejmujący tematykę zmian klimatu oraz Ceremonia wręczenia Nagrody Klimatycznej
Climate Champion Awards. Każdy SME, który stosuje rozwiązania lub też prowadzi projekty podejmujące tematykę wykorzystania danych obserwacji ziemi, danych klimatycznych zarejestruje się na Climate Champion Awards i zaprezentuje najciekawsze rozwiązania weźmie udział konkursie.
Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w postaci wyjazdu na konferencję COP23 w Bonn.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Dla każdego wydarzenia jest odrębna rejestracja. Można uczestniczyć w obu lub tylko w jednym wydarzeniu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów powyższej tematyki, przedsiębiorców i "eko-ciekawskich", aby przyłączyć się
do otwartego panelu dyskusyjnego z lokalnymi liderami, działaczami, twórcami polityki, naukowcami i przedsiębiorcami.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-21 12:06:45
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
ChA_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg

ASW_220_v2.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński