25 września 2017 (poniedziałek), godz. 16:00
(Archiwum)

Warsztaty „Profilaktyka chorób nowotworowych – jak uchronić się przed rakiem?" - Warszawski Uniwersytet Medyczny na XXI Festiwalu Nauki

warsztaty_2016
Warsztaty, fot. Dział Fotomedyczny WUM

25 września, o godzinie 16.00 warsztaty „Profilaktyka chorób nowotworowych – jak uchronić się przed rakiem?” organizowane przez Wydział Nauki o Zdrowiu WUM i Centrum Onkologii w Warszawie. Dr hab. Anna Badowska-Kozakiewicz, mgr Paweł Koczkodaj, dr Marta Mańczuk i pani Irena Przepiórka zapoznają uczestników z czynnikami ryzyka zwiększającymi prawdopodobieństwo choroby nowotworowej – charakterystyką tych czynników oraz konsekwencjami narażenia.

Podczas zajęć zostaną przedstawione najnowsze zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem dotyczące prewencji chorób nowotworowych. Uczestnicy zajęć otrzymają publikację pt. „12 sposobów na zdrowie” wydaną na podstawie tych zaleceń. Zajęcia będą okazją do skonsultowania nawyków zdrowotnych ze specjalistami zajmującymi się zapobieganiem chorób nowotworowych. W szczególności osoby palące papierosy będą mogły skorzystać na koniec zajęć z badania smokolizerem, urządzeniem badającym ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Osoby chcące przestać palić papierosy będą mogły skorzystać z porady specjalisty z Poradni Pomocy Palącym działającej przy Instytucie – Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, a także zapisać się na indywidualną wizytę.

Szczegółowe informacje na temat lokalizacji spotkań, możliwości rejestracji i całej szerokiej oferty programowej Festiwalu są dostępne na stronie http://festiwalnauki.edu.pl/program

opublikowano: 2017-09-19
ostatnia aktualizacja: 2017-09-22
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 14:00
WIELKANOC Z CHOPINEM
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 15:30
WIELKANOC Z CHOPINEM
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 15:45
Miłość, która zostaje
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 16:00
Bałtyk
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:00
Koncert Gongów Tybetańskich
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:00
O nic mi nie chodzi, czyli toksyczna para na co dzień
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:00
WIELKANOC Z CHOPINEM
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:15
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:30
Amadeusz
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 18:00
Nagi instynkt
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
Polityka Prywatności