„CSR w korporacjach – grywalizacja jako sposób zwiększenia zaangażowania interesariuszy” to temat czwartego spotkania z cyklu „Kamera Odpowiedzialności”, na które 5.04 zapraszają Ambasadorzy CSR.
W najbliższą środę o 18.00 młodzi liderzy CSR spotkają się ponownie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Rektorskiej 4 w sali 3.07. Spotkanie rozpocznie się od projekcji prelekcji Gaba Zichermanna o grywalizacji z TEDxKids@Brussels. Gabe Zichermann jest przedsiębiorcą, cenionym mówcą i przewodniczącym GSummit. Zwany "guru grywalizacji" jest zwolennikiem i popularyzatorem wykorzystania mechaniki gry w biznesie i edukacji w celu zwiększania zaangażowania użytkowników. Wystąpienia Zichermanna zainspirowały całe pokolenie marketingowców, ekspertów lojalnościowych, specjalistów ds. HR, strategów i projektantów produktów, aby uczynić świat bardziej przyjemnym i atrakcyjnym miejscem poprzez wykorzystywanie zasad gamifikacji.
Po obejrzeniu wideo odbędzie się debata, w której udział wezmą zaproszeni eksperci: Karolina Kitzman - wykładowca Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Monika Kulik i Małgorzata Kowalewska - przedstawicielki firmy Orange, Karolina Zapała - autorka bloga "Poczuj Miętę do CSR" oraz Teodor Sobczak - ekspert Sustainers ds. grywalizacji, współtwórca gry Smile Urbo.
"Kamera Odpowiedzialności" to projekt odpowiadający na potrzeby zdobywania wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu przez osoby młode wchodzące na rynek pracy. Jego pomysłodawcami są Ambasadorzy 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu (programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do połowy maja w każdą środę zainteresowani CSR spotykać się będą na innej uczelni, aby poddać dyskusji kolejne aspekty odpowiedzialności w biznesie.
Aby uniknąć nieangażujących i nużących wykładów, organizatorzy-studenci wybrali alternatywną formę w postaci wieczorów dyskusyjno-filmowych. Każde wydarzenie rozpocznie się projekcją filmu, który stanowi punkt wyjścia do podjęcia dyskusji na temat konkretnych obszarów CSR. W taki sposób młodzi liderzy odpowiedzialności w biznesie chcą nakłonić odbiorców do aktywnego uczestnictwa
i zgłębiania wiedzy poprzez wymianę poglądów. Każde wydarzenie to także okazja do poznania cenionych ekspertów - zarówno naukowców, jak i praktyków na co dzień zajmujących się wdrażaniem koncepcji CSR w czołowych polskich firmach.
Terminy, tematyka spotkań oraz nazwiska ekspertów, którzy wystąpią na kolejnych spotkaniach będą pojawiać się na stronie www.kameraodpowiedzialnosci.pl oraz na fanpage'u Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: www.faceboook.pl/LigaOdpowiedzialnegoBiznesu/.
Wraz ze startem cyklu dyskusyjno-filmowego ruszył także konkurs "Kamera Odpowiedzialności". Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż żywe dyskusje na spotkaniach zachęcą uczestników do jeszcze głębszej refleksji, wyciągnięcia wniosków na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i podzielenia się nimi w dowolnej formie literackiej. Zgłoszenia będą przyjmowanie do 30.04.2017. Zwycięski tekst ukaże się na stronach głównych partnerów - Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Be.Navigator.