19 maja 2017 (piątek), godz. 20:00
(Archiwum)

Soley

Soley
kategoria: koncerty

Miejsce: Niebo
Warszawa, Nowy Świat 27/21

Kup bilet

Cena biletu Miejsca stojące: 59 PLN

Sóley

Otwarcie drzwi: 19:00
Koncert: 20:00

Sóley powraca z trzecim solowym albumem urokliwie zatytułowanym „Endless Summer”. Nową płytę utalentowana Islandka będzie też promowała na trzech koncertach w Polsce: 18 maja wystąpi w Auli Artis w Poznaniu, dzień później w klubie Niebo w Warszawie, zaś 20 maja odwiedzi Kinoteatr Rialto w Katowicach. „Endless Summer” to chyba najbardziej piosenkowa i optymistyczna płyta w karierze Islandki.

 Nad „Endless Summer” Sóley przez ostatni rok pracowała wspólnie z przyjacielem Albertem Finnbogasonem. Po mrocznym i poetyckim krążku „Ask The Deep” tym razem proponuje subtelną zmianę tonu. „Endless Summer” jest jak islandzkie lato - w głowie nadal wspomnienie długiej zimy i mroźnych nocy, poranki są jednak jaśniejsze, życie nabiera kolorów i zapachów, a na duszy lżej i spokojniej. Niezwykle utalentowana Sóley jak zwykle tworzy melodie niezwykle subtelne, prowadzone dźwiękami pianina i delikatnym dziewczęcym głosem.

„Pomysł na album objawił mi się w styczniu, gdy obudziłam się w środku jednej z zimowych nocy i zanotowałam „pisz o nadziei i wiośnie” - mówi artystka. „Kolejnego dnia przemalowałam zatem studio na żywe kolory, kupiłam pianino i zaczęłam grać, śpiewać, pisać”.

Nie przypadkiem nową płytę otwiera piosenka, której tytułem jest imię córki wokalistki - "Úa”, jej ciepła aura wprowadza w klimat całego dzieła, a brzmienie nasuwa skojarzenia z twórczością Agnes Obel, Joanny Newsom i zaprzyjaźnionych múm. Niektóre z piosenek - jak choćby „Never Cry Moon" - nabierają pełni barw dzięki pięknym aranżacjom Sóley na kameralną orkiestrę. Sóley Stefánsdóttir tworzyć zaczęła już jako nastolatka i może się pochwalić ukończeniem studiów na Icelandic Art Academy w zakresie pianina i kompozycji - tu pokazuje pełnię swojego talentu.

Osiem kompozycji z „Endless Summer” uczy niespiesznej celebracji życia. To piosenki nadal zachwycające bajkowym klimatem i niemal dziecięcą naiwnością, równocześnie jednak dojrzalsze, pisane z bagażem kobiecego doświadczenia i niebanalnej wrażliwości. Po wspaniałej „Citizen of Glass” Dunki Agnes Obel, nowy krążek utalentowanej Islandki to kolejny album zachwycający głębią i mądrością kobiecej ekspresji.

Już w maju Sóley wraz z zespołem ponownie odwiedzi Polskę: 18 maja wystąpi w Auli Artis w Poznaniu, dzień później w klubie Niebo w Warszawie, zaś 20 maja odwiedzi Kinoteatr Rialto w Katowicach.


opublikowano: 2017-03-23
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Centrum Interpretacji Zabytku - Wystawa stała
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Kongo
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Projekt Tuwim
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
SZOP MÓWI STOP Bilety dla grup tel.: 797 608 101
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 12:30
Kongo
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 17:00
Koncert przy świecach: ABBA i Queen
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 17:00
Mój syn chodzi, tylko trochę wolniej
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 17:30
Grupa Krwi
Polityka Prywatności