W dniach 30-31 maja w Warszawie, odbędzie się II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Edukacja Równych Szans”. Kongres to 2 dni intensywnych wykładów i praktycznych warsztatów, 2 bloki tematyczne, 16 partnerów oraz kilkudziesięciu ekspertów, dzielących się wiedzą i dobrymi praktykami, m.in. prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Roman Dolata z Instytutu Badań Edukacyjnych, Dorota Żyro z Ośrodka Rozwoju Edukacji czy dr Ewa Stożek, ekspert PCG Edukacja.
II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej już wkrótce w Warszawie
Kongres "Edukacja Równych Szans" to jedno z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych, poświęconych uczniom ze specjalnymi potrzebami, indywidualnemu podejściu do nauczania i szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Poprzednia edycja wydarzenia, która odbyła się w 2014 r. zgromadziła ok. 200 gości - m.in. dyrektorów szkół, przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych, samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych - zainteresowanym wyrównywaniem szans edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych i szczególnie uzdolnionych.
W tym roku w ramach 2 bloków tematycznych, indywidualnych konsultacji z ekspertami i podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o budowaniu partnerstw między instytucjami, wyzwaniach i nowych możliwościach w szkołach, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i warsztacie pracy z wyjątkowymi uczniami. "Wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju wszystkich uczniów wymaga skoordynowanej współpracy między samorządem, szkołą, poradnią i rodzicami. Warto dzielić się sprawdzonymi rozwiązaniami z innych regionów i korzystać z gotowych narzędzi optymalizujących pracę tych i innych instytucji na rzecz dziecka i rodziny", zauważa Małgorzata Dzimińska, Dyrektor PCG Edukacja, organizator Kongresu "Edukacja Równych Szans".
Wśród prelegentów wydarzenia są znani eksperci. Obok prof. Jacka Pyżalskiego, prof. Romana Dolaty czy dr Ewy Stożek, swoją wiedzą z uczestnikami Kongresu podzielą się m.in. Dorota Żyro z Ośrodka Rozwoju Edukacji, prof. zw. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz z Instytutu Badawczo-Szkoleniowego, Anna Grzegory z grupy Superbelfrzy RP czy Beata Wacławowicz z Fundacji Promyk Słońca. Spróbują oni odpowiedzieć na pytania takie jak:
Kongres odbędzie się w Hotelu Boss w Warszawie-Miedzeszynie.