22 - 23 kwietnia 2016 r.

Światowe sławy w zakresie prawa lotniczego na Łazarskim

W dniach 22-23 kwietnia br. na Uczelni Łazarskiego odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Lotnicza organizowana przez Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego. Jej gośćmi specjalnymi będą dwaj wybitni eksperci prawa lotniczego: prof. dr Pablo Mendes de Leon z Holandii oraz prof. Stephan Hobe z Niemiec. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Klub Lotniczy. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej konferencji odbędą się dwa seminaria naukowe. Spotkania poprowadzą światowej sławy specjaliści w dziedzinie prawa lotniczego: prof. dr Pablo Mendesa de Leon, dyrektora Instytutu Prawa Międzynarodowego i Kosmicznego Uniwersytetu Leiden
w Holandii oraz prof. Stephana Hobe, dyrektora Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uniwersytetu w Kolonii.

- Przyjazd takich autorytetów będzie wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla naszej uczelni. To także wyjątkowa okazja do porozmawiania z zaproszonymi gośćmi. Prawo lotnicze to
z jednej strony ciekawa specjalizacja sama w sobie, ale również dyscyplina, która wobec ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej ma przed sobą poważne wyzwania i cieszy się coraz to większym zainteresowaniem opinii publicznej. Stąd jestem przekonana, że organizowana przez Uczelnię Łazarskiego Międzynarodowa Konferencja Lotnicza będzie interesującym wydarzeniem nie tylko dla specjalistów zajmujących się tym obszarem -
mówi prof. nadzw. dr hab. Anna Konert, ekspert prawa lotniczego, prodziekan Wydziału Prawa
i Administracji na Uczelni Łazarskiego.

Seminaria odbędą się według następującego planu:

22.04 godz. 17:30, piątek

Pablo Mendes de Leon - "Aviation Law in International Practice" (Criminal air law ex: MH17; Smolensk and Competition law ex: mergers like AF/KL);

23.04 godz. 11:30, sobota

Stephan Hobe - "The Chicago Convention 1944 (Motives, Developments, Results). An Overview. The annexes to the Chicago Convention and their changes. The MH 17 incident and legal questions concerned."


Przy tej okazji w piątek 22 kwietnia organizowana jest również oficjalna kolacja. Obecny na niej będzie prof. Pablo Mendes de Leon, co pozwoli na kameralne spotkanie i rozmowę z ekspertem o zagadnieniach prawa lotniczego w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego jako jedyny w Polsce specjalizuje się w prawie lotniczym. W 2013 roku na Uczelni Łazarskiego zostało utworzone Regionalne Centrum Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych - IATA. Uczelnia jest siedzibą Polskiego Klubu Lotniczego. Ponadto od pięciu lat prężnie działa Międzywydziałowe Koło Prawa Lotniczego AVION. Działają w nim miłośnicy z wielu polskich uczelni, którzy spotykają się z ekspertami branży lotniczej, organizują warsztaty, seminaria i konferencje. Dzięki temu poszerzają swoją wiedzę oraz wspierają wszelkie działania pozwalające na wymianę doświadczeń oraz podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu prawa lotniczego.

- Podejmowane działania wydają się naturalną konsekwencją naszej specjalizacji w prawie lotniczym. Łazarski stał się platformą dyskusji, wymiany informacji i opinii, a także promocji problematyki lotniczej. Na uczelni działa także Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego. Obejmuje on swoim patronatem merytorycznym działalność dydaktyczną w ramach Akademii Transportu Lotniczego - zauważa prof. nadzw. dr hab. Anna Konert.
- Prowadzone są na niej studia podyplomowe z prawa lotniczego, zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie, czynnika ludzkiego w lotnictwie oraz prestiżowy MBA w lotnictwie - dodaje prof. Konert.

Termin i miejsce:

22-23 kwietnia 2016 r.

Uczelnia Łazarskiego, sala 130

ul. Świeradowska 43, Warszawa

Koszt uczestnictwa w kolacji z zaproszonym gościem wynosi 250 PLN, w przypadku członków Polskiego Klubu Lotniczego jest to 100 PLN. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać drogą mailową na adres: kontakt@pkl.org.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.lazarski.pl

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo - ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce
w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Rzeczpospolitej". Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie "Briefu". Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University.


opublikowano: 2016-04-19
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
29 października 2024 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
29 października 2024 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
29 października 2024 (wtorek), godz. 12:00
Alexander Adams " Od ruin do Odkupienia"
29 października 2024 (wtorek), godz. 12:00
Alexander Adams " Od ruin do Odkupienia"
29 października 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:30
L’Orfeo
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:30
L’Orfeo
29 października 2024 (wtorek), godz. 20:00
Marcelina | Spróbuję, potańczę, nie wiem
 
Polityka Prywatności