17 marca 2016 (czwartek), godz. 18:00

"WSZECHŚWIAT HELLERA"premiera książki Michała Hellera - 17 marca godz 18:00

WYDAWNICTWO ZNAK, COPERNICUS CENTER, KINO ATLANTIC, WCIES, SCEK oraz ENTROPIA SŁOWA ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE "WSZECHŚWIAT HELLERA", 17 marca (czwartek) godz. 18.00

Rozmowę z księdzem profesorem Michałem Hellerem o życiowych wyborach, pasji "latania", pracy nad modelami kosmologicznymi i radość uczonego, któremu udało się znaleźć rozwiązanie matematycznego problemu poprowadzą:
Wojciech Bonowicz i Zbigniew Liana.

Fragmenty najnowszej książki Michała Hellera przeczyta Piotr Głowacki.
Gospodarz wieczoru Artur Wolski.

17 marca (czwartek) godz. 18.00

Po spotkaniu cukiernia A.Blikle zaprasza na słodki poczęstunek.

Inspiracją spotkania jest premiera książki: "Wierzę, żeby rozumieć."
Z Michałem Hellerem rozmawiają. Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana.

Od dzieciństwa na Sybirze po czerwone dywany Pałacu Buckingham - światowej klasy polski naukowiec po raz pierwszy opowiada o swojej drodze życiowej.

Zaczął edukację w radzieckim kołchozie, by po latach zająć się wyjaśnianiem natury Wszechświata. Studia i pierwsze lata życia kapłańskiego upłynęły mu pod znakiem trudnych gier z władzami komunistycznymi. Na seminariach w Castel Gandolfo spotykał się z Janem Pawłem II. Uważa, że Bóg - którego nazywa Wielkim Nieznajomym - uprawia matematykę. W wolnych chwilach oddaje się zamiłowaniu do kryminałów i zabaw na symulatorach lotów.

Prestiżową Nagrodę Templetona z rąk księcia Filipa otrzymał za pokonywanie barier między nauką a religią. Oba oblicza księdza Hellera - to naukowe i to duchowne, a przede wszystkim także trzecie, prywatne - wyłaniają się w pełnej krasie z tej barwnej i wielowątkowej opowieści.

KS. PROF. MICHAŁ HELLER
filozof, teolog, fizyk kosmolog. Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Za swoją działalność został uhonorowany między innymi doktoratem honoris causa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (1996), medalem Miasta Tarnowa (1996), nagrodą naukową im. Mikołaja Kopernika Fundacji Miasta Krakowa, przyznaną przez Polską Akademię Umiejętności w Krakowie (2000).

W 2008 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Templetona, zwaną "katolickim Noblem", przyznawaną za szczególny wkład w rozwój duchowego wymiaru życia człowieka - przez odkrycia naukowe lub praktyczną działalność.

DO BARWNEJ, OSOBISTEJ OPOWIEŚCI SPROWOKOWALI MICHAŁA HELLERA WOJCIECH BONOWICZ, BARTOSZ BROŻEK I ZBIGNIEW LIANA.

WOJCIECH BONOWICZ
Poeta, publicysta, dziennikarz Jest stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego", współpracuje z miesięcznikiem "Znak" i pismem mówionym "Gadający Pies". Wydał pięć tomów wierszy oraz książkę dla dzieci Bajki Misia Fisia. Autor m.in. książek biograficznych o ks. Józefie Tischnerze, redaktor jego pism, opiekun merytoryczny krakowskich Dni Tischnerowskich. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezji, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nike oraz do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

PROF. BARTOSZ BROŻEK
Filozof, kognitywista, prawnik, profesor nauk prawnych, pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zastępca Dyrektora Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

KS. DR ZBIGNIEW LIANA
teolog, doktor filozofii, wykłada filozofię nauki, logikę oraz relację nauka-wiara na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Współpracuje m.in. z Centrum Kopernika w Krakowie.

Aby wziąć udział w spotkaniu 17 marca organizatorzy proszą:

- nauczycieli, dyrektorów szkół, animatorów kultury oraz grupy szkolne - o wypełnienie formularza znajdującego się w tym miejscu

- widzów o wypełnienie formularza znajdującego się w tym miejscu

UWAGA:
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca.
Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone.


opublikowano: 2016-03-10
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
29 października 2024 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
29 października 2024 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
29 października 2024 (wtorek), godz. 12:00
Alexander Adams " Od ruin do Odkupienia"
29 października 2024 (wtorek), godz. 12:00
Alexander Adams " Od ruin do Odkupienia"
29 października 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:30
L’Orfeo
29 października 2024 (wtorek), godz. 19:30
L’Orfeo
29 października 2024 (wtorek), godz. 20:00
Marcelina | Spróbuję, potańczę, nie wiem
30 października 2024 (środa), godz. 09:00
Muzeum Świat Iluzji - wystawa stała
 
Polityka Prywatności