21 lutego 2016 (niedziela)
(Archiwum)

Adrian Belew Power Trio w Progresji

Adrian Belew Power Trio
kategoria: koncerty

21 LUTEGO, Main Stage w Progresji

Muzyczna kariera Adriana Belew, amerykańskiego twórcy, producenta, gitarzysty i wokalisty, budzi podziw i szacunek kolegów-muzyków i rzeszy wiernych fanów, którzy towarzyszą mu od czasu premiery pierwszej solowej płyty “The Lone Rhino” przez przebojowy album “Mr. Music Head” po każde z 20 innych solowych wydawnictw, które przekraczają muzyczne i brzmieniowe granice, nie tracąc przy tym nic z artystycznej wiarygodności. Adrian Belew to nie tylko gitara, lecz również poruszające piosenki, które doceniła publiczność na całym świecie, a jego muzyczne mistrzostwo docenili z kolei David Bowie, Talking Heads, Laurie Anderson i Paul Simon, którzy zaprosili go do nagrania swoich płyt. Zdaniem Franka Zappy, z którym rozpoczynał swoją przygodę z muzyką, “wymyślił gitarę elektryczną na nowo”. Jego charakterystyczne tony, unikatowe wykorzystanie efektów i whammy bar do dziś wywierają wielki wpływ na gitarzystów. Przez ponad 30 lat Adrian Belew był członkiem zespołu-legendy King Crimson, a pierwsza nagrana z nim płyta, “Discipline”, znalazła się w gronie najważniejszych rockowych płyt wszech czasów.

Pragnąc zaprezentować swój imponujący dorobek muzyczny – dawny, obecny i przyszły – Adrian Belew stworzył Power Trio, w którym towarzyszy mu dwoje rewelacyjnych muzyków: basistka Julie Slick i perkusista Tobias Ralph. Kiedy grają razem, z instrumentów sypią się iskry, a energia i entuzjazm muzyków udziela się publiczności.

Podczas zbliżających się koncertów Adrian zaprezentuje również swój nowy muzyczny koncept zwany FLUX. To zestaw aplikacji mobilnych zawierających ponad 300 utworów Adriana, które dzięki nim nigdy nie brzmią tak samo. Muzyk zaprojektował je, by “tworzyć dźwięki, których nie mogę wydobyć z innego sprzętu”.

Każdy koncert tria – mocno zabarwiony karmazynem – jest niepowtarzalnym przeżyciem, które na długo pozostaje w pamięci.


opublikowano: 2016-01-20
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:50
Błysk diamentu śmierci
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 16:15
Dokąd umierają malarze
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Cinema Paradiso
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Koncert przy świecach: Świąteczne Klasyki
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:45
Sny o miłości
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:00
Koncert przy świecach: Świąteczne Klasyki
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:00
KONCERT PRZY ŚWIECACH - LA BELLE NUIT
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
Polityka Prywatności