Gośćmi będą m.in.
Iga Cembrzyńska,
Ewa Dałkowska,
Bożena Dykiel,
Jolanta Fraszyńska,
Barbara Krafftówna,
Emilia Krakowska,
Zofia Kucówna,
Marta Lipińska,
Anna Romantowska,
Grażyna Szapołowska,
Marzena Trybała,
Małgorzata Zajączkowska,
Magdalena Zawadzka, które po spotkaniu będą podpisywały książkę.
Spotkanie poprowadzi
Remigiusz Grzela.
Widzów i Gości przywita gospodarz Kina Atlantic
Artur Wolski.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić
formularz znajdujący się w tym miejscu. Zaproszenia są dwuosobowe. Wstęp wolny.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 30 października. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom. Ilość miejsc ograniczona.
O książce:
Aktorki. Portrety to czternaście niezapomnianych spotkań z wielkimi diwami sceny i ekranu. W rozmowach z Łukaszem Maciejewskim najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się trzymanymi dotąd w tajemnicy wspomnieniami, szczerze opowiadają o wzlotach i upadkach.
Książka to zapis niepublikowanych wcześniej wyjątkowych rozmów, jakie Łukasz Maciejewski przeprowadził z każdą z bohaterek. To także niezwykłe świadectwo siły i charyzmy wspaniałych, inspirujących kobiet, które wywalczyły sobie miejsce w zdominowanym przez mężczyzn świecie teatru i kina.
Łukasz Maciejewski
Filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny.
Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT") oraz Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci"). Dyrektor programowy festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie. Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi.
Autor wielu książek ("Przygoda myśli", "Aktorki. Spotkania", "Wszystko jest lekko dziwne" - wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, "Flirtując z życiem" - rozmowa z Danutą Stenką),
stały współpracownik kilkunastu czasopism, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO, stały komentator "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura.
Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki "Uskrzydlony", "Dziennikarskiej Weny" oraz "Złotej Róży" za "nową jakość w krytyce filmowej".