24 października 2015 (sobota)

Bukklub i Wymienialnia w Kordegardzie

Bukklub - Dyskusyjny Klub Książkowy, 24 października, godzina 14:00, omawiana książka: „Szczygieł” (Donna Tartt). Również w sobotę 24 października w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym "Bluszcz". Tematem najbliższego, trzydziestego ósmego spotkania 24 października 2015 o godzinie: 14.00, będzie książka "Szczygieł"
Donny Tartt.

Omawiamy książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy. Sięgając po najnowsze polskie osiągnięcia jak i klasyczne nazwiska ze światowego rynku literatury.

Do tej pory w szpony naszej dyskusji dostały się m.in.: "Piaskowa góra" Joanny Bator, "Lala" Jacka Dehnela, "Tworki" Marka Bieńczyka, "Ludzka skaza" Philipa Rotha, "Czekając na barbarzyńców" J.M. Coetzee`go, "Życie jest gdzie indziej" Milana Kundery, "Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela.G.Marqueza, "Głód" Knuta Hamsuna, "Cwaniary" Sylwii Chutnik, "Nocne zwierzęta" Patrycji Pustkowiak, "Morfina" Szczepana Twardocha, "Kronika ptaka nakręcacza" H. Murakamiego, "Beksińscy. Portret podwójny" Magdaleny Grzebałkowskiej, "Moja walka" Karla Ove Knausgarda.

Zgłoszenia:

bukklub@nck.pl

Udział bezpłatny.

Wszystkim Bukklubowiczom polecamy Dyskusyjne Kluby Książki, ciekawy program Instytutu Książki:

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, którzy czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to także prawdziwa próba ognia zarówno dla wydawniczych nowości jak i klasyków.

Pomysł na stworzenie polskiej wersji popularnych na świecie reading clubs zrodził się w 2007 roku w wyniku wspólnych rozmów Instytutu Książki i British Council, które doprowadziły do szkoleń dla bibliotekarzy w całej Polsce i powstania pierwszych klubów. Dziś Dyskusyjnych Klubów Książki jest już prawie 1000. Działają kluby dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także dla niepełnosprawnych (dorosłych i dzieci). Kluby działają w bibliotekach (małych i dużych) w całej Polsce, w tym w bibliotekach dość nietypowych - jak chociażby kluby w zakładach karnych.

Działalność DKK jest koordynowana przez inicjatora programu - Instytut Książki - i przez moderatorów wojewódzkich, ale cała władza spoczywa w rękach klubowiczów. To oni wybierają książki i to oni decydują o programie spotkań autorskich.

Poza bibliotekami DKK-i obecne są też w sieci. Niemal wszystkie kluby prowadzą własne strony internetowe czy blogi. Strony poświęcone DKK prowadzą także wszystkie biblioteki wojewódzkie - koordynatorzy programu.

Wybór książek jest całkiem spory - od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, encyklopedie, podręczniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie, przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Udział bezpłatny.


opublikowano: 2015-10-19
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
15 listopada 2024 (piątek), godz. 23:00
Eli Brown
16 listopada 2024 (sobota), godz. 10:00
WARSZTAT "Jak znaleźć miłość w interncie?"
16 listopada 2024 (sobota), godz. 17:00
Królestwa
16 listopada 2024 (sobota), godz. 17:30
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Skorpionalia | Warszawa
Polityka Prywatności