23-25.10.2015
(Archiwum)

2. Festiwal Kulinarny Smaki Prahy – edycja jesienna

Festiwal Kulinarny Smaki Prahy
Festiwal Kulinarny Smaki Prahy

Powraca smakowity festiwal, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 października na holu kina Praha. „2. Festiwal Kulinarny Smaki Prahy” to cykliczne wydarzenie, które będzie miało swoją kontynuację
również w zimę, wiosnę oraz lato. Przez 3 dni będzie można doznawać rozkoszy podniebienia, kosztując rozmaitych wspaniałości, a także zobaczyć Bradleya Coopera jako kucharza w filmie „Ugotowany”.

Istnieje przekonanie, że najlepszą porą targów śniadaniowych jest lato, natomiast miejsce koniecznie musi być zlokalizowane na świeżym powietrzu. Nic bardziej mylnego! Kino Praha wychodzi naprzeciw wszystkim smakoszom targów śniadaniowych na trawie i kusi nową formułą kulinarnych spotkań! Przez 3 dni festiwalowe elegancki, jasny, przestronny hol kina zamieni się w gastronomiczną mekkę, a profesjonalnie wyposażona sala kinowa zwabi wysublimowane oczy filmożerców, doznaniami nie tylko na wielkim ekranie.

"2. Festiwal Kulinarny Smaki Prahy - edycja jesienna" jest dedykowana pięknej, polskiej jesieni! Na targu kulinarnym zasmakujecie się w pysznościach przygotowanych przez naszych wystawców, a na ekranie będziecie mogli zobaczyć m.in. film "Ugotowany" z Bradleyem Cooperem w roli głównej.

Festiwal tym razem odbędzie się w weekend! W piątek 23 października targ kulinarny na holu kina będzie czynny od godz.17.00, natomiast zarówno w sobotę jak i w niedzielę zapraszamy od godz. 14.00!
Będziemy gościć różnorodne knajpki, restauracje, firmy  posiadające bardzo ciekawe i bardzo smaczne produkty, w sam raz dla smakoszy.
Smaki na Pradze:
Turkawka - to pierwsze miejsce na Pradze wyspecjalizowane w kuchni roślinnej i bezglutenowej. Przygotowywane z pasją dania i desery kuchni z rożnych regionów świata przyciągają zarówno amatorów dobrego smaku jak i osoby na diecie bezglutenowej, bez nabiałowej oraz pozbawionej składników pochodzenia zwierzęcego.
Piekarnia Bałkańską Ulicą - Kuchnia bałkańska urzeka swoim wachlarzem smaków. Wszystkie bałkańskie kraje szczycą się swoimi regionalnymi potrawami, które są nie tylko głównym składnikiem diety ich mieszkańców, ale także ważnym elementem oferty turystycznej. Nasz kulinarny kącik rozpoczynamy historią dania, do którego przyznaje się cała była Jugosławia. Burek, flagowy produkt Piekarni Bałkańską Ulicą to okrągły chrupiący placek  z ciasta filo, wypiekany w temperaturze 300 stopni, przekładany kilkunastoma warstwami w formie
wegetariańskiej bądź mięsnej, świetnie komponujący się z jogurtem naturalnym. Burek jest świetnym posiłkiem o każdej porze dnia, od śniadania do kolacji. W ramach festiwalu pojawią się także pieczywo.
Ilmijo - tj. "moje lody" znajduje się na Pradze Północ na ulicy Wileńskiej (tylko 50 metrów od stacji metra), na parterze w XIX wiecznej kamienicy. Zachęca przechodniów wspaniałym klimatem, a także pysznymi lodami, ciastami bez laktozy i koktajlami, a wszystko to bez glutenu. Każdy znajdzie coś dla siebie! W ofercie znajdują się też domowe ciasta, bez glutenu oraz bez laktozy. Do ciast i lodów serwowana jest kawa najlepszej, jakości, lemoniada lub napoje na bazie naturalnych składników (Mr Dark i Elo).
"Niebo w gębie" w Warszawie:
Specjały domowe - to produkty wytwarzane tradycyjnymi metodami, według domowych receptur. Co najważniejsze proponowane produkty nie zawierają żadnych zbędnych dodatków, sztucznych barwników
i substancji. Do ich produkcji wykorzystywane są tylko świeże owoce i warzywa zebrane w pełni sezonu, co gwarantuje najwyższą jakość, zdrowie oraz najlepszy smak i aromat. Polecamy w szczególności przekąski i dodatki, przetwory owocowe i syropy z polskich owoców.
Pasieka "Krzemyk" - oferuje naturalne miody pszczele min.: rzepakowy, wielokwiatowy, lipowy, gryczanomalinowy, spadziowy, faceliowy, nawłociowy. Dbamy o tradycyjny proces produkcji aby przekazać Państwu wszystkie zalety i właściwości miodu w niezmienionej postaci. Miód z naszej pasieki to samo zdrowie!

"2. Festiwal Kulinarny Smaki Prahy - edycja jesienna" w Kinie Praha  23 - 25 października
Targ kulinarny na holu kina czynny: piątek, od godz. 17.00 do 21.00, sobota i niedziela, od godz. 14.00 do 21.00
pokazy filmu "Ugotowany" wg repertuaru

opublikowano: 2015-10-15
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:50
Błysk diamentu śmierci
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 16:15
Dokąd umierają malarze
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Cinema Paradiso
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Koncert przy świecach: Świąteczne Klasyki
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:45
Sny o miłości
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:00
Koncert przy świecach: Świąteczne Klasyki
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:00
KONCERT PRZY ŚWIECACH - LA BELLE NUIT
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 19:45
Do nieznanej ziemi
Polityka Prywatności