20 czerwca (sobota), godz. 19:00 Bemowskie Centrum Kultury
Balkan Sevdah to zderzenie czterech osobowości, zbiorów doświadczeń i wrażliwości. Muzyka z odległych miejsc i czasów. Aranżując i improwizując muzycy bawią się dźwiękami. Starają się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.
"Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem"
Skład:
Marcin Zadronecki - śpiew, tambura
Radek Polakowski - akordeon, śpiew, skrzypce
Mateusz Nagórski - kontrabas
Tomasz Stawiecki - klarnet, saksofon
Miejsce: Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Bilety: bilety: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg.)
20 czerwca (sobota), godz. 11:00-14:00
FOLKOWO BEMOWO: WARSZTATY MUZYCZNE Z MARCINEM ZADRONECKIM Z ZESPOŁU BALKAN SEVDAH
Dla opiekuna każdego dziecka, które weźmie udział w warsztatach, przekażemy zaproszenie na wieczorny koncert.
Wędrująca szkoła muzyczna.
Celem warsztatów jest zainteresowanie uczestników różnymi sposobami muzycznej ekspresji. Rozpoczynamy swoistą podróż do źródeł. Poprzez pracę, zabawę i ćwiczenia z dźwiękami dotrzemy do podstawowego znaczenia takich pojęć jak rytm, melodia i harmonia. Poznajemy tajemnice rytmów prostych i złożonych - nieregularnych, uczymy się układać dźwięki w melodie, tworzymy harmonie głosowe, śpiewamy piosenki polskie i bałkańskie, ćwiczymy proste układy tańców tradycyjnych i wreszcie uczymy się niełatwej sztuki budowania i opowiadania historii. A to wszystko w lekkiej i przystępnej formie, żeby z zajęć wyjść uśmiechniętym, a nie umęczonym monotonnym powtarzaniem.
Podczas warsztatów warsztatów nauczymy się także kroków tradycyjnych tańców korowodowych pochodzących z Bułgarii i Macedonii. Na koniec próbujemy połączyć wszystkie elementy - jednocześnie zaśpiewać, zagrać i zatańczyć.
W programie warsztatów m.in.:
Umiejscowienie dźwięków w czasie - RYTM, następstwo dźwięków - MELODIA, współbrzmienie dźwięków - HARMONIA, od zabawy do TAŃCA
Miejsce: Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Wiek: 7-10 lat i 17-107 lat
udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy: warsztaty@artbem.pl
http://www.artbem.pl/artbem_