1 marca 2015 (niedziela)
(Archiwum)

Oddaj hołd pamięci Żołnierzy Wyklętych! Pobiegnij Tropem Wilczym

1 marca 2015 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz trzeci organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W imieniu Fundacji Wolność i Demokracja oraz Fundacji „Maraton Warszawski” zapraszamy na warszawską edycję imprezy do Parku Skaryszewskiego!

Biegi na dystansach 5 i 10 kilometrów oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych dystansie 1963 metrów wystartują o 10:00 i będą się odbywały do godz. 15.00. Każdy uczestnik biegów otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem jednej z wybranych postaci antykomunistycznego podziemia: Danuty Siedzikówny "Inki", Antoniego Radziwonika "Olecha", Władysława Łukasiuka "Młota", Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i Józefa Franczaka "Lalka".

Tego dnia Park Skaryszewski stanie się również sceną inscenizacji historycznych, które mają na celu popularyzację wiedzy na temat polskiego podziemia antysowieckiego, działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W czasie trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego. Chętni będą mogli wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej i zjeść na miejscu ciepły posiłek z kuchni polowej.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem na stronie http://tropemwilczym.pl/warszawa-4/ i zgłaszania się do udziału w biegach.

Szczegółowe informacje dotyczące Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i biegu Tropem Wilczym można znaleźć na stronie internetowej projektu: http://tropemwilczym.pl/


opublikowano: 2015-02-12
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Ferdydurke
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Halina Frąckowiak - największe przeboje (urodzinowo!)
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
JEDYNE NAJWYŻSZE DRZEWA NA ZIEMI
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Komedia odlotowa, czyli lumbago
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Kryminalne zagadki Podlasia – spektakl improwizowany
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Nie do powiedzenia
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Thy Catafalque, Bong-Ra | Warszawa
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Trojanki / na podstawie tragedii Eurypidesa
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Vanitas
Polityka Prywatności