16 grudnia 2014 (wtorek), godz. 16:00

Podwieczorek tylko dla kobiet

Organizatorzy zapraszają na I Kobiecy Podwieczorek Technologiczny, skierowany do kobiet zafascynowanych technologią – studentek i absolwentek dedykowanych kierunków, programistek i pasjonatek dziedziny.

Cykl spotkań, których celem jest networking w gronie ambitnych kobiet - profesjonalistek i przyszłych inżynierek, zapoczątkuje Podwieczorek w siedzibie firmy Bosch w Warszawie (16 grudnia, godz. 16.00, ul. Jutrzenki 105). Podczas spotkania uczestniczki będą miały okazję poznać konkrety na temat pracy inżynierki w międzynarodowej firmie technologicznej, m.in.: porozmawiać z prezeską Bosch - Krystyną Boczkowską, dowiedzieć się więcej na temat inżynierskich ścieżek kariery w branży technologicznej, w tym także w kontekście międzynarodowym i co ważne - w imię idei networkingu - wymienić się informacjami i kontaktami.

Spotkanie zakończy zabawa - warsztaty robienia ozdób świątecznych przy pomocy dremela. O udziale w Podwieczorku decyduje kolejność zgłoszeń.

Podwieczorek organizowany jest w ramach projektu "Lean in STEM"­­. www.leaninstem.pl

Więcej informacji - w tym program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny - umieściliśmy na stronie www.leaninstem.pl/podwieczorki-technologiczne

I Kobiecy Podwieczorek Technologiczny

16 grudnia, godz. 16.00-18.00

Siedziba firmy Bosch, ul. Jutrzenki 105

"Lean in STEM" to program skierowany do kobiet - pasjonatek nauki i technologii. Celem projektu jest działanie na rzecz popularyzacji zainteresowania technologią wśród młodych kobiet oraz zwiększanie szans na faktyczną karierę zawodową w tej branży­­ studentek i absolwentek kierunków inżynierskich i ścisłych. Pokazuje różne, nowe formy wspierania kobiet w tym obszarze.

STEM to pojęcie zaczerpnięte z języka angielskiego, obejmującedziedziny: nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics). Faktem jest, że branża technologiczna oparta na powyższych dziedzinach jest, nie tylko w Polsce, mocno zmaskulinizowana - stąd potrzeba stworzenia projektu wspierającego rozwój karier kobiecych w nauce i technologii.

Program obejmuje 5 innowacyjnych na tym polu aktywności, kierowanych wyłącznie do kobiet,z uwzględnieniem różnych grup wiekowych:

Program Mentoringu kobiecegoLean in High Tech- 12wspaniałych kobietzajmujących się branżą technologiczną (w Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii i USA) obejmie opieką mentorską po jednej studentce lub absolwentce uczelni technicznej. Uczestniczki programu będą mogły liczyć na wsparcie w zakresie planowania i realizacji spektakularnejkariery zawodowej. Pod okiem mentorek rozwiną swój potencjał, zdobędą konkretną wiedzę i poszerzą kompetencje. Ta relacja stanie się dla nich kapitałem na całe życie.

Akademia Inspiracji Girlz go STEM! - działanie skoncentrowane na uczennicach gimnazjów, zachęcająceje do zainteresowania się technologią, planowania z rozmachem kariery, "mierzenia wysoko" i radości z posiadania wpływu na rozwój świata. Seria webinariów prowadzonych przez kobiety, które z powodzeniem realizują karierę w branży technologicznej i mogą stać się autorytetami dla młodych, ambitnych dziewczyn.

Podwieczorki Technologiczne Lean in STEM - cykliczne spotkania dla dziewczyn zainteresowanych nowymi technologiami i karierą w tej branży (studentki, absolwentki, programistki i pasjonatki). Uczestniczki podwieczorków m.in. poznają kobiety pracujące w dużych firmach, wysłuchają historii ich kariery, zadadzą pytania, wymienią się informacjami i kontaktami. Będą miały tez okazję poznać najnowsze rozwiązania w zakresie high tech i podszlifować kompetencje tzw. "miękkie".

Aktywny Krąg Lean in STEM POLAND - networkingwirtualny na platformie amerykańskiejMightybell(www.leanin.org), działanie skierowane do kobiet zainteresowanych międzynarodową karierą w branży technologicznej i obszarze STEM.

Konferencja Lean in STEM -odbędzie się w Warszawie w czerwcu 2015 r. Jej celem będzie promowanie innowacyjnych form wspierania rozwoju karier kobiet w obszarze STEM i zintegrowanie środowisk, które działają w tym obszarze w Polsce, w Europie i na świecie.

Inspiracją do powstania projektu "Lean in STEM"była książka SherylSandberg, dyrektorki serwisu Facebook.com, "Lean in" (tłumaczenie polskie "Włącz się do gry"). W publikacji autorka podkreśla, jak ważne jest wsparcie kobiet w branżach technologicznych, zdominowanych przez mężczyzn, oraz zachęca do kultywowania ambicji przywódczych młodych kobiet.

Projekt "Lean in STEM"realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy (od 2007 roku prowadzi m.in. program "Dziewczyny na politechniki!"). Partnerami projektu są: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.Partnerami technologicznymi projektu są: Bosch, Cisco, P&G, SAP i Siemens. W jego realizacji Fundację wspomagają również: Komisja Fullbrighta w Polsce, Women in Technology, VitalVoices, Międzynarodowe Forum Kobieti Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii "Dziewczyny na politechiki!" prowadzonej przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.leaninstem.


opublikowano: 2014-12-01
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Natalia Niemen - piosenki z duszą!
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Wirtuoz i Małgorzata - koncert Waldemara Malickiego
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 20:00
Giolì & Assia: Resurrection World Tour | Warszawa
Polityka Prywatności