Już 160 młodych Polaków wybrało na miejsce studiów Uniwersytet w Maastricht. Do malowniczego holenderskiego miasteczka przyciąga ich innowacyjna metoda nauczania, wielokulturowość, możliwość nauki w języku angielskim oraz orientacja na współpracę międzynarodową. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat możliwości studiowania na Uniwersytecie w Maastricht, uczelnia zaprasza już 28 października na stoisko podczas targów „Master and More” w Warszawie.
Rankingi potwierdzają wysoki poziom nauczania
Choć Uniwersytet w Maastrichtjest jedną z najmłodszych uczelni na świcie, to jej poziom jest doceniany i potwierdzany w wielu światowych rankingach uczelni wyższych."Times HigherEducationunder 50", czylilista 100 najlepszych uniwersytetów na świecie, których działalność nie przekracza 50 lat, w tym roku plasuje holenderską uczelnię na 6. miejscu. W najnowszej edycji rankingu "Times Higher Education (THE)", opartym na 13 wskaźnikach z obszarów: edukacja, badania, transfer wiedzy czy umiędzynarodowienie, uczelnia zajęła 101 miejsce. Uniwersytet w Maastricht zajął121 miejsce w prestiżowym rankingu najlepszych uczelni świata QS World University Rankings, a program "Medicine" wymieniany jest wśród 20 najlepszych w rankingu europejskich instytutów medycyny klinicznej. Niemieckie Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, na podstawie oceny takich obszarów jak ekonomia, ochrona zdrowia, nauki polityczne czy psychologia, wymienia holenderską uczelnię wśród najlepszych ośrodków naukowych w Europie. W aktualnym rankingu Financial Times "Master in Management 2014" program "International Business" znalazł się na 37 miejscu.[1]
Nauka w parze z zatrudnieniem
Dzięki wysokim standardom, nowoczesnym metodom nauczania oraz doradztwu zawodowemu,Uniwersytet w Maastricht wyróżnia również wysoki wskaźnik zatrudnienia wśród absolwentów. Do dyspozycji studentów na co dzień jest zespół specjalistów (coachów), których zadaniem jest udzielenie wsparcia w efektywnym wykorzystywaniu zdobywanej wiedzy.Według raportu uniwersyteckiego "Centrum Badań Edukacji i Rynku Pracy" (ROA)osoby z dyplomem tej uczelni bardzo dobrze radzą sobie na międzynarodowym rynku pracy i są doceniane przez międzynarodowe korporacje oraz instytucje naukowe, kulturalne i społeczne. Według danych z 2013 roku aż 95% absolwentów Uniwersytetu otrzymało pełnopłatne oferty pracy, a w 79% przypadków wymagane wykształcenie związane było z wybranym kierunkiem studiów[2].
Poznaj Maastricht w Warszawie już 28 października!
"Z doświadczenia, wiem że maturzyści mają wiele wątpliwości co do wyboru miejsca studiów, więc takie spotkania jak Targi Edukacyjne mogą ułatwić podjęcie decyzji. Możliwość zadania pytań bezpośrednio przedstawicielowi uczelni może byćcennym doświadczeniem" - dodaje Jan, student z Warszawy.
Z kolei 8 listopada 2014 r. oraz 7 lutego 2015 r. uczelnia otwiera swoje drzwi dla osób zainteresowanych programem studiów licencjackich. Podczas "Bachelor's Open Day"przyszli studenci będą mogli zapoznać się z programami studiów i zwiedzić Maastricht z przewodnikiem.Więcej informacji na temat rejestracji na Dni Otwarte można znaleźć na stronie www.maastrichtuniversity.nl/bachelorsopenday.Natomiast wszystkich studentów zainteresowanych szczegółową ofertą studiów II stopnia Uniwersytet zaprasza na "Master's Open Day", które odbędą się w Maastricht7 marca 2015 r.
[2] Maastricht University graduate surveys 2013 http://www.roa-maastricht.nl/cms/wp-content/uploads/2014/06/ROA_F_2013_4.pdf