17 października 2014 (piątek), godz. 19:00
(Archiwum)

Centrum w Ruchu - take what you need, nothing less

kategoria: koncerty

17 PAŹDZIERNIKA 19.00, Scena Elektoralna. Centrum w Ruchu - take what you need, nothing less, wstęp wolny

Taniec: Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Marysia Stokłosa, Renata Piotrowska
muzyka: Marek Kępa (gitara), Dominik Mokrzewski (perkusja)

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

CENTRUM W RUCHU jako grupa twórców od roku realizuje cykl improwizacji tańca. Improwizacja jest tu narzędziem badania-pytania w działaniu o to, jak artyści różniący się estetykami, podejściem do procesu tworzenia mogą nie tylko dzielić, ale i współtworzyć wspólną przestrzeń, wzajemnie się prowokować ku odkrywaniu nowych możliwości pracy pomiędzy, i ze sobą.

Tym razem współpracy "na żywo" podejmie się sześć tancerek i muzyk (fagot elektryczny). Będzie to koncert, w czasie którego muzyka i ruch są równorzędnymi partnerami; pojawiają się łącznie, ale i rozdzielnie. Proponujemy kilka setów improwizacji - "piosenek" o odmiennych energiach, atmosferach. Wszystkie razem stworzą całość - strukturę spektaklu. Ważnym wymiarem działania będzie aspekt wizualny - kolor, stanowiący kolejny element kompozycji. Zmieniające się w kolejnych setach-piosenkach barwy strojów uwypuklą wyrazistość charakteru każdej z "piosenek", podkreślą odmienność obecności, inną zmysłowość każdej z nich, a nade wszystko ciągły ruch, zmienność sytuacji w improwizacji.

Tworząc wspólny taniec, nie szukamy jednolitości. Odmienność, różnorodność perspektyw postrzegamy jako potencjał. Inwestujemy w dostrzeganie i docenianie możliwości, uwagę kierujemy ku zaangażowaniu, skupieniu, słuchaniu, obserwacji i nade wszystko - odważnemu proponowaniu, podejmowaniu decyzji i podążaniu za ich konsekwencjami.  Robimy to w otwartej atmosferze dzielenia się chwilą z publicznością.

opublikowano: 2014-10-15
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
NIENASYCENI
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
OPEN SOUND Wiktor Waligóra
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Prapremiera dreszczowca
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Rodzinny koncert KOLOROWE CZASOMIERZE
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 19:00
Zapętlona
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 20:00
Joost Klein: World Tour // Warsaw
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 20:30
Pokazy grup — wieczór Szkoły Impro
15 czerwca 2026 (poniedziałek), godz. 21:00
Erupcja
16 czerwca 2026 (wtorek), godz. 09:30
Kobieca Przestrzeń Kobyłki 16.06.2026
16 czerwca 2026 (wtorek), godz. 10:00
#kopciuszek
Polityka Prywatności