12 października 2014 (niedziela), godz. 20:00

MASECKI, SADKOWSKA, PAŁOSZ W DZiKU

kategoria: koncerty

12 października, g.20.00, MASECKI / SADKOWSKA / PAŁOSZ

Trio MASECKI / SADKOWSKA / PAŁOSZ zawiązało się podczas współpracy przy projekcie Michała Górczyńskiego "Tsugreytndik zikh tsu tantsn". Chodziło o to by "pograć sobie kameralistykę klasyczną" oraz "fajnie by było te wszystkie takie co graliśmy kiedyś w szkole a teraz już nie gramy bo gramy same te współczesne". Niepisanym założeniem jest też prezentacja muzyki klasycznej w nieoczywistych dla niej miejscach, z dala od festiwali, filharmonii i wszelkich konserwatoriów. Na koncercie w Dziku zaprezentują trio Franza Schuberta Es-dur nr 2 D. 929, z którego słynna druga część figuruje w ścieżkach dźwiękowych wielu filmów (m. in "Barry Lyndon" Stanleya Kubricka).

MARCIN MASECKI,1982, warszawiak, pianista, kompozytor, członek niezależnej wytwórni Lado ABC, lider i partycypant ogromnej ilości różnorodnych projektów. Prowadził zespół Profesjonalizm oraz pierwszą edycję WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej). Obecnie jest członkiem międzynarodowych zespołów Paristetris i Pictorial Candi. Jego ostatni projekt to Polonezy, dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów.

Jego równoległym koniem jest muzyka klasyczna, którą najczęściej wciska w nietypowe dla niej konteksty. Jest adwokatem traktowania muzyki klasycznej jako pełnoprawnego elementu współczesnego świata muzycznego, a nie jedynie jako eksponatu w elitarnym muzeum (co niestety bardzo często się zdarza). Od roku współpracuje z Orkiestrą OSP w Słupcy, dla której napisał swoją Symfonię nr 1. Pisał również dla Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, oraz zespołu wiolonczelowego Cellonet.

DAGNA SADKOWSKA - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec Krzysztofa Bąkowskiego. Współtwórczyni i członkini zespołu Kwartludium. Solistka i kameralistka. Ma w swoim dorobku liczne wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych,m.in. Magdaleny Długosz, Krzysztofa Knittla, Aleksandra Lasonia, Aleksandry Gryki, Wojciecha Ziemowita Zycha, Laurence'a Mossa, Salvatore'a Sciarrina, Bernarda Cavana, Toshio Hosokawy i innych.

Artystka koncertowała na licznych festiwalach, takich jak Festiwal Prawykonań w Katowicach, Warszawska Jesień, JAZ Festiwal Muzyki Improwizowanej w Katowicach, Muzyczny Sejsmograf III, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Latająca Akademia Muzyki Współczesnej, Nowe Gdańskie Brzmienia, Ad Libitum, Audio Art. Od kilku lat działa także aktywnie na scenie muzyki improwizowanej. W ramach projektu "plain music" występowała z takimi wykonawcami, jak: John Edwards, Le Quaninh, John Tilbury, Axel Dorner, Thomas Lahn, DJ Lenar i inni. Jest stypendystką programu "Młoda Polska" Ministra Kultury.

MIKOŁAJ PAŁOSZ - niezależny wiolonczelista, improwizator i kompozytor specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i awangardowej. Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest zdobywcą nagród na konkursach muzycznych w tym Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Występował m.in na festiwalach Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, 1 Festiwalu Pawła Szymańskiego, w serii Portrety Kompozytorów, contem.ucha w Łodzi, Audiologie w Lublinie, Ad Libitum w Warszawie, Audio Art i w serii Playback Play. W latach 1998-2008 był członkiem zespołu wiolonczelowego Conjunto Ibérico, z siedzibą w Holandii, z którym koncertował w Europie, Brazylii, Meksyku i USA. Jest stałym członkiem Warszawskiej Grupy Cellonet pod kierunkiem Andrzeja Bauera. Współpracuje z zespołem Kwartludium. Jego solowa płyta Cellovator DUX 0628 sponsorowana ze środków stypendium Ministra Kultury w programie Młoda Polska z kompozycjami współczesnymi i improwizacjami ukazała się w 2008 r. Nagranie Mikołaja znalazło się na płycie Exploratory Music from Poland prezentującej najciekawsze zjawiska w muzyce polskiej nagrane w ostatnich latach opisane w magazynie WIRE 7/2010. Wspólnie z saksofonistą Rayem Dickaty i perkusistą Pawłem Szpurą tworzą improwizujące trio Osaka Vacuum, które wydało w 2011r. płytę Emerging View pod szyldem Slowdown Records.


opublikowano: 2014-10-07
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
31 października 2024 (czwartek), godz. 18:30
Aria Martelle – Trasa koncertowa i meet&greet.
31 października 2024 (czwartek), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
31 października 2024 (czwartek), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
31 października 2024 (czwartek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
31 października 2024 (czwartek), godz. 21:00
HardX-Horror Rave by Techxponential
31 października 2024 (czwartek), godz. 23:00
CRISTOPH | Collision by GIGI & WEIKUM
 
Polityka Prywatności